Aile Bakanlığı 1000 ASDEP Alımı Kesin Sonuçları Açıkladı! Tercihler 30 Eylül Başlıyor

Aile Bakanlığından az önce gelen duyuruya göre 1000 ASDEP alımı için kesin asıl sonuçlar açıklandı. 30 Eylül 5 Ekim 2020 tercihler alınacak. İşte sonuç ekranı.

Aile Bakanlığı 1000 ASDEP Alımı Kesin Sonuçları Açıkladı! Tercihler 30 Eylül Başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından az önce gelmiş olan duyuruya göre geçtiğimiz dönemlerde yapılan 1000 ASDEP alımı için yeni duyuru geldi. Söz konusu 29 Eylül 2020 tarihi ile yayımlanmış olan duyuruya göre Sözlğ Sınav Kesin Sonuç ve tercih duyurusu yapıldı. Söz konusu Sözlü sınav sonuçlarına göre Asil olarak kazanan adaylar tercih yapacak. 

SÖZLÜ SINAV ASİL SONUÇLAR AÇIKLANDI!

Aile Bakanlığı tarafından ASDEP alımı için 15 Haziran 2020 – 28 Temmuz 2020 tarihleri arasında sözlü sınav yapılmış, sınava ilişkin itiraz ve itiraz değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Bu kapsamda Bakanlık kesin sonuçları duyurdu.

TERCİH TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Sınavı asil olarak kazanan adaylar 30/09/2020- 05/10/2020 (mesai bitimi) tarihleri arasında tercihlerini sistem üzerinden yapacaklardır.

Adaylar en fazla 10 tercih yapabilecek olup, “tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini” belirteceklerdir.

Adaylar başarı puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda yerleştirilecektir.

Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, istenilen belgelerle birlikte duyurulan süre içinde Bakanlık Personel Genel Müdürlüğüne müracaat edeceklerdir.

Adaylardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır.

Ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmayacaktır.

Sonuçlar için tıklayın. asdepsinavsonuc.ailevecalisma.gov.tr/

Tercih yapmak için tıklayın. personel.ailevecalisma.gov.tr/ (30/09/2020 tarihinde aktif olacaktır)

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2020, 23:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER