Adli Tıp Kurumu 57 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı! Sözlü Sınav ve En Düşük Puan

Geçtiğimiz günlerde başvuruları alınan 57 memur alımı için başvuru sonuçları açıklandı. En düşük be En yüksek puan sıralaması nedir?

Adli Tıp Kurumu 57 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı! Sözlü Sınav ve En Düşük Puan

Adli Tıp Kurumu geçtiğimiz günlerde bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda 57 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacak. Söz konusu Adli Tıp Kurumu memur alımı için başvurular 26 Ağustos 2019 tarihi ile 06 Eylül 2019 tarihleri arasında başvurular alınmıştı.

İlgili ilan ile Biyolog, Kimyager, Büro personeli, Hizmetli, Şoför, Teknisyen, Hemşirei Laborant, İnfaz ve Koruma memuru ve Sağlık teknikeri pozisyonları için başvuru alındı.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Adli Tıp Kurumu memur alımı için başvurular en geç 06 Eylül 2019 tarihine kadar alındı. Söz konusu başvurular Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu tarafından incelendi ve 17 Eylül 2019 tarihi itibari ile adaylara sunuldu. Başvuruların açıklanması ile birlikte söz konusu kadrosuna göre en düşük ve en yüksek puan sıralaması'da açıklandı. Adaylar başvuru sonuçlarını aşağıdaki bağlantı üzerinden kontrol edebilirler.

EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK PUANLAR:

Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayları belirlemek amacıyla, Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 14 üncü maddesi gereğince, başvuruları kabul edilen adayların KPSS'den almış oldukları puanların en yükseğinden başlamak üzere sıralamaları yapılmış ve ilan edilen pozisyon sayısının on katı kadar en yüksek puanlı aday sözlü sınava girmeye hak kazanmıştır.

Başvuru yapan adaylar aşağıdaki başvuru sorgu ekranından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaraları ve doğum tarihlerini girerek başvuru neticesini öğrenebileceklerdir.

Sözlü sınavlar İstanbul Bahçelievler’de bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında yapılacak olup, nihai liste ile sözlü sınav tarihleri daha sonra açıklanacaktır.

Sözlü sınavlara girmeye hak kazanan adayların başvuru yapılan yer ve pozisyona göre en yüksek ve en düşük puanlarını gösterir çizelge adayların bilgisine sunulmuştur.

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLA

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 10:50
YORUM EKLE