Adalet Bakanlığı ve CTE Memur Alımları Katip ve İKM Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı ve CTE memur alımları beklenirken, adaylar hangi kadrolara yönelik alımların yapılacağını, kadro sayılarını merak etmektedirler. Gündeme yansıyan bazı bilgilendirmelere haberimizde yer verdik...

Adalet Bakanlığı ve CTE Memur Alımları Katip ve İKM Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı ve CTE memur alımları bekleniyor

Adalet Bakanlığı bünyesine yeni memur personel alımlarının yayımlanmasının ardından, ilgi gören ilanlardan olan katip alımı ve ikm alımı için meraklı bekleyiş sürüyor. Geçtiğimiz yıllarda çok sayıda alımı yapılan katip ve ikm alımları, kamudaki bölücü terör örgütü mensuplarının temizlenmesinin ardından ihtiyaç haline dönüşmüştü. Çok sayıda alımın yapılmasıyla beraber, alımı yapılacak kadro sayısı azaldı ve net bir açıklama gerçekleştirilmedi. Daha önceki yıllarda 5 bin, 10 bin kişilik alımların yapılmasıyla beraber, kurumların normal kadro değerleri elde edilmeye başlandı ve şuan itibariyle bu kadar yüksek sayıda alımların yapılmayacağı düşünülüyor. Her yıl yeni katip ve infaz koruma memuru kadrolarına alımların yapıldığı da bilindiğinden, tüm etmenler toplandığında 5 bine yakın bir alım sürecinden söz etmek mümkün olacaktır. Bu alımların Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine dağıtılması beklenmekte olup, kadro sayılarına yönelik net bir tahmin yürütmek zor.

Katip ve İKM alımları ne zaman yapılacak?

Bu alımlara yönelik en erken tarihin Mart-Nisan ayları olduğunu düşünüyoruz. Alımlarla alakalı gelişmelerin yaşanması durumunda, isinolsa.com mobil uygulamalarımız üzerinden anlık olarak mobil cihazlarınıza bildirimi göndereceğiz. Bilgilendirmelerimizi kaçırmamak için mobil uygulamalarımızı aşağıda yer alacak bağlantı üzerinden ücretsiz olarak indirmenizi önermekteyiz. Ayrıca yürütülecek memur alım süreciyle alakalı adaylarla yardımlaşma ve bilgi paylaşımı için de Instagram hesabımızı takip edebilir, Facebook grubumuza katılabilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kübra özen
Kübra özen - 2 yıl Önce

Artık net bi zaman verildiğinde yayınlar misinz bu haberi insanları kandırmaktan başka bisi degilsinz

Yorumcu
Yorumcu - 2 yıl Önce

Milleti habere tıklasın diye umut vadedici başlıklar yazmayı bırakın

ali
ali - 2 yıl Önce

hergün sürekli bildirimleri atıp duruyorsunuz boş boş takip etmeyeceğim sizi

Ramazan
Ramazan - 2 yıl Önce

Daha erken olma durumu yok mu?

cte
cte - 2 yıl Önce

Biz derdimizi anlatmaktan yorulduk.yetkililer sesimize kulak vermiyor.kpss 60 olsun.mulakatla alim gerceklesiyir.70 puanda diretmenin manasi yok!!!

Denizebrar
Denizebrar - 2 yıl Önce

Eylülde 2018 de iki kez alıncak dendi aylardır ilan beklioruz yeter kandrdığınız kpssden geçtim dion yaşa takılıon bıktık artık

Cenk
Cenk - 2 yıl Önce

2016 puaniyla basvurulur mu