Adalet Bakanlığı Memur Alımı (İlkokul, Lise) Başvuruları Sürüyor

Adalet Bakanlığı ilkokul ve lise mezunu memur alımına yönelik tercih süreçlerinin başvuruları sürüyor. 2828 sayılı kanun dahilinde gerçekleştirilecek alımlara yönelik tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz...

Adalet Bakanlığı Memur Alımı (İlkokul, Lise) Başvuruları Sürüyor

Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan duyuru dahilinde 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilen hak sahipleri için çok sayıda memur alımı yapılacağı ve bu alımlar için tercih süreçlerinin başlatılacağı aktarılmıştı. İlgili duyuruda Adalet Bakanlığı bünyesinde görev almak isteyecek memur adayları için de ilanlar yayımlandı. Yayımlanan bu ilanlarda ilkokul ve lise eğitim düzeyleri üzerinden alımların yapılacağı aktarıldı. İlanlara başvurular tercihler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı kadrolarına da tercihler, ilgili tercih süreci boyunca yapılabilecektir. Adaylar her kadroları tercihlerine yansıtabilecekler. Bu süreç 14 Aralık 2018 tarihine kadar yürütülmeye devam edecek. Bu tarihten itibaren tercih işlemleri sonlandırılacak ve adayların kura çekim süreci içerisine girilecektir. Tercihlerini gerçekleştiren adaylar için noter huzurunda kura çekimi yapılacak. Bu kura çekiminin ardından adayların ilgili evrak ve dökümanları teslim etmesi beklenecek ve güvenlik araştırmaları sağlanacak. Herhangi bir engeli bulunmayan hak sahiplerinin kura sonucunda işe yerleştirmeleri sağlanacaktır.

2828 SAYILI KANUN NEDİR?

Bu kanun devlet tarafından koruma altına alınmış ve devlet eliyle yetiştirilmesi kararı verilmiş, bu doğrultuda yaşamına devam etmiş kişileri kapsamaktadır. 2828 sayılı kanun kapsamında yapılan bu alımlara da yalnızca devlet desteğiyle yetiştirilmiş ya da koruma altına alınmış hak sahiplerinin başvurusu kabul edilmektedir. Adalet Bakanlığı gibi çok sayıda bakanlık ve kurumun kadrosuna, tercih süreci boyunca yalnızca ilgili kişilerin tercihleri kabul edilebilmektedir. Bu kişilerde eğitim durumlarının karşılanması ve 657' e tabi olup, 2828 sayılı kanun kapsamında değerlendirilebiliyor olma şartları aranmaktadır.

Tercih kılavuzu ve detaylar için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özgür doğan
Özgür doğan - 2 yıl Önce

Adalet bakanligina nasil nerden basvuru yapabiliriz ayreten egm nasil nereden basvuru yapabilicez yardım ci olabilirmisiniz...

tayyar şimşek
tayyar şimşek - 2 yıl Önce

KATİPLİK KALKMADIĞI SÜRECE, BU ÜLKE , ADALETİNİ NE YİDÜĞÜ BİLİNMEZLERE TESLİM EDER! HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNU KASKAFALI Bİ HAKİM DAHA DAKTİLO YAZAMIYO HERŞEYİ ÖNÜME GETİRSİNLER DİYE BEKLİYO!

dönüş
dönüş - 2 yıl Önce

mülakatlar kalkmadıkça adil olunmaz .

adem
adem - 2 yıl Önce

Tercihlerimi yaptim nasil anlayacaz kura cekimini

hüseyin
hüseyin @adem - 2 yıl Önce

aga tercihi nerden yapıyoruz

Ismail
Ismail - 2 yıl Önce

Nereden basvuru yapiyoruz yardimci olursanz sevinirim