Adalet Bakanlığı Kadrolu Çok Sayıda Şoför Alacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda kadrolu şoför alımı yapacak. Başvuru şartları ve ilan detaylarlı.

Adalet Bakanlığı Kadrolu Çok Sayıda Şoför Alacak
Adalet Bakanlığı boş pozisyonların doldurulması için ilanlar yayınlamaya devam ediyor. Yıl içerisinde en çok bildiri yayınlayan kurumlardan bir tanesi olan Adalet Bakanlığı kadrolu memur olmak isteyenler için en sık takip edilen kurumlar arasında yer almaktadır. Yeni yayınlanan bildiriler aracılığı ile Adalet Bakanlığı çok sayıda kadrolu şoför alım ilanını Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurdu. İşte alım detayları ve şartlar.

Kaç Kişin Alınacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yer alan duyurular bölümü aracılığı ile Adalet Bakanlığı kadrolu şoför alımı yapacağını duyurdu. Peki toplam kaç kişi alınacak? Bildiri incelendiğinde Adalet Bakanlığının toplam 161 kadrolu şoför alımı yapacağı görülmektedir.

Bu kadroya başvuru yapmak isteyen ortaöğretim mezunlarının 2014 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması, 70 ve üzeri puan alması gerekmektedir. Lisans mezunu adayların ise 2016 yılında düzenlenen KPSS sınavından 70 ve üzeri puan alması gerekiyor. Başvuru yapacak olan adayların müraacatları incelenecek olup adaylar sözlü/yazılı sınavlara tabii tutulacak. Başarılı olduğu tespit edilen adaylar Adalet Bakanlığı bünyesinde kadrolu şoför olarak istihdam edecek. Başvurmak isteyen ve ilan hakkında detaylı bilgi öğrenmek isteyen adaylar aşağıda ki resmi bildiriyi inceleyebilir.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 10:29

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet
muhammet - 4 yıl Önce

Neden 70 puan kardesim puanlami araba kullanacagiz..soforlugu guzel olan onca vatandas var ya..

Deniz afat
Deniz afat - 4 yıl Önce

öncelik kelimelerime başlamadan once bizim Zaman'ımızda orta okul vardı ama bu bu sofer icin bas vurmak istiyorum ama lise yoktu bizim Zaman'da adım Deniz soy adım ise afat nıgde aksaraylıyım aceba bu ise girmek icin bize hıc bir sans yokmu aceba ehliyetim var 2008 aldım askerde ise özel korumalık yaptım sertifikatim var aceba bana yardımcı olursanız sevinirim nu 05465247884 saygilarimla

Şenol Atmaca
Şenol Atmaca - 4 yıl Önce

Yaş sınırı esnek olsaydı iyi olurdu

arif
arif - 4 yıl Önce

puan 60 olmalıydı

Furkan:
Furkan: - 4 yıl Önce

Kpss nin baraj puanı 60 degilmi barajı geçen ehliyeti olan her türk vatandaşını çagırmanız gerekmekte..

recep özdemir
recep özdemir - 4 yıl Önce

Her şeyde kpss ve lise mezunu istiyosunuz . Liseyi okuyamayan yada bazi maddi ailevi nedenlerden okuyamayanlar vatandaştan sayilmiyomu ? Bizler de insan diyilmiyiz ? Çok saçma sisteminiz var k.bakmayin akp liyim ama bunu bi vatandaş olarak soyluyorum insana insan olarak deger verilmiyor diploma olarak deger veriyosunuz ve okuyamayan insanlari adam yerine koymuyosunuz .

Can
Can - 4 yıl Önce

Şu zaman da kpss soruları çalındığı için görevden attıyolar hak yerini buldu hak etmeyen atılsın evet ama kpss ile alım yapılıyor (2014) kim o dönemde ki soruların çalınmadığına kaanat getiriyor ki. Belki o dönemde çaldırlar şu anda bilinmiyor neden ısrarlar kpss isteniyor topla başvurunu incele adamı vatana ihaneti yoksa sağ ol parti gözetmeden memurluğa vatanını seven türk evlatlarını yerleştir. 70 puan üstü alan 2014 kpss fetöcü yok mu yani. 70 puan ve kpss deki osrarınızı hala anlamıyorum.

yaşar sümer
yaşar sümer - 4 yıl Önce

Adana İmamoğlu 1980 doğumluyum 1998 den beri ehliyetim var şoför lugum 1994 den itibaren var ilkokul mezunuyum şuan iki yıllık ilahiyat fakültesi önlisans okuyorum src2 ve src4 belgelerine sahibim 2014 KPSS 62.5 puanim var.şimdiden teşekkür ederim... Tlf:05339675514