Adalet Bakanlığı Kadrolu Aşçı Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda kadroluaşçı alımı yapacak. İşte başvuru şartları ve detayları.

Adalet Bakanlığı Kadrolu Aşçı Alımı Yapacak
Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı yayınladığı bildiriler ile kendi bünyelerinde tespit ettikleri boş kontenjanları doldurmaya devam etmektedir. Kamu Personeli Seçme Sınavı sonrası yapılan Merkezi Atama ile boş kontenjanlara memur ataması yapan Adalet Bakanlığı yıl içerisinde personel alımı yapmaya devam ediyor. Buna göre Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bildiriler ile çok sayıda aşçı alımı yapılacağı duyuruldu. Adayların en az lise mezunu olması gerekmektedir.

Kaç Kişi Alınacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığından yayınlanan bildiri ile Adalet Bakanlığının aşçı alımı yapacağı öğrenildi. Peki kaç kişi alınacak?
Yayınlanan bildiriye göre toplam 18 kadrolu aşçı alımı yapılacağı öğrenildi. Adaylar memur olarak Adalet Bakanlığı bünyesinde istihdam edecek. Başvuru yapmak isteyen adayların 2014 yılında yapılan ortaöğretim Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olması ve bu sınavdan 70 ile üzeri puan almış olması gerekmektedir. Aşçılık ile alakalı gerekli belgelere veya mezuniyetlere sahip olan adayların KPSS'den 70 ve üzeri puan alması ile Adalet Bakanlığına başvuru yapabilir. Peki başvuru yapacak adaylar ne yapmalı?

Yazının en altında bulunan resmi bildiriye tıklayarak gerekli detayları ve nitelikleri öğrenebilirsiniz. Bu form aracılığı ile başvuru tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Resmi Bildiri İçin Tıklayınız
Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2016, 07:48

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
enes tunc
enes tunc - 4 yıl Önce

Slm 5 denyimim var aşçılıkta mesleyimi çok seviyorum çokta ihtiyacım var boyle güzel biyerde çalışmak çok istiyorum işAllah Allahim banada nasip eder

Orhan
Orhan - 3 yıl Önce

Nerelere alınacak bilgisi olan varmı arkadaşlar bilgisi olan cevap yazabilir mi

Muharrem
Muharrem - 3 yıl Önce

Meraba ben 60.1 puan almışım aşçılık.meslek.lisesi.megzunuyum bi sonu c alabilirsiniz

aziz asci
aziz asci - 3 yıl Önce

is ariyorum yardimci olun arkadaslar 5375442333

Aydoğan kocaoğlu
Aydoğan kocaoğlu - 3 yıl Önce

16 yıl Antalya da büyük otellerde aşçılık yaptım son 5 yıldır sıcak Şefliği yapıyorum bransim sıcak sulu yemek üzeredir.yardimci olursaniz sevinirim 05428940312 Balıkesir sindirgi