Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 7 Bin 611 Memur Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı son zamanlarda bünyesine çok sayıda memur personel alımı yapacağını belirtti. Farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 7 bin 611 memur personel alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 7 Bin 611 Memur Alımı Yapıyor!

Son zamanlarda gündemden düşmeyen haberlerde biriside Adalet Bakanlığı memur personel alımı oldu! Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için farklı alanlarda ve niteliklerde toplamda 7 bin 611 kişilik kadro ile memur personel alımı gerçekleştirecek. Adaylar bu ilanlara başvuru yapabilmeleri için aranan bütün nitelikleri taşımaları gereklidir. Adalet Bakanlığı bu alım kadrolarını 3 farklı ilan ile belirledi. Bunlar, 1500 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı, 2500 Sözleşmeli Personel ve 3 bin 611 memur personel alımı oldu. Aşağıda bu ilanlara ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı 1500 Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı Alımı: Adalet Bakanlığı yaptığı duyurusu ile bünyesine bulunan 1500 kişilik boş kadro ile Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı alımı gerçekleştirecek. Buna göre Yazılı yarışma sınavı 24 Aralık 2017 tarihi Pazar günü Ankara'da saat 10:00 da ÖSYM tarafından yapılacaktır. Başvurular ise 01 Kasım 2017 tarihi ile 08 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Daha fazla bilgi almak için ve başvuru metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 2 Bin 500 Sözleşmeli Personel Alımı: Adalet Bakanlığı bünyesine 2500 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre Adalet Bakanlığı 2 bin 250 kişilik kadro ile sözleşmeli Zabıt Katibi ve 250 Mübaşir alımı yapacağını belirtti. Adaylardan en az lise mezunu olmaları ve Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olmaları istenecektir. Buna göre adaylar bu ilana başvurularını 13 Ekim 2017 tarihi ile 24 Ekim 2017 tarihleri arasında yapacaklardır. Daha fazla bilgi almak için ve başvuru metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 Bin 611 Memur Personel Alımı: Adalet bakanlığı CTE bünyesine memur personel alımı yapacağını belirtti. Buna göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine toplamda 3 bin 611 kişilik kadro ile sözleşmeli kadrolara, 3.222  infaz ve koruma memuru,  89  büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),  58  diğer sağlık personeli (sağlık memuru),   91   teknisyen,  75  destek personeli(şoför),  42  destek personeli (aşçı),  34  destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam  3.611  personel alımı yapılacağı belirlendi. Adaylar bu kadrolara yerleşebilmeleri için başvuru şartlarını taşımaları gerekmekte ve başvuru şartlarına göre sınavdan başarılı not almaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını 13 Ekim 2017 tarihi ile 25 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Daha fazla bilgi almak için ve başvuru metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan Yıldırak
Gökhan Yıldırak - 3 yıl Önce

Lütfen 65 puan yapın barajı

Meral
Meral - 3 yıl Önce

Günü geçmiş ilanları tutmayinki insanlar umitlenmsin