Adalet bakanlığı En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımı

Adalet bakanlığı yaptığı duyurusuna göre bünyesine 250 kişilik kadro ile mübaşir alımı yapacak. Adaylar için başvuru tarihleri ve adaylardan aranan şartlar şöyledir.

Adalet bakanlığı En Az Lise Mezunu 250 Mübaşir Alımı

Adalet bakanlığı 09 Ekim 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre, bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere toplamda 250 kişilik kadro ile Mübaşir alımı gerçekleştiriyor. Adalet bakanlığı alım yapacağı kadro için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aramaktadır. Buna göre adaylar en az lise mezunu olmak zorunda ve KPSS den en az 70 puan almış olmak zorundadırlar. Ayrıca adayların KPSS puan durumuna göre Adalet bakanlığı tarafından yapılan olan Yazılı ve Sözlü sınava katılacaklardır.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Adalet bakanlığı alım yapacağı müaşir kadrosu için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 13 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olup, en geç 24 Ekim 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular,  Adana, Ankara, Bursa, Denzl, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komsyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderlmek üzere herhang br adalet komsyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu başvuru şekli dışında, Posta yolu ile veya diğer iletişim yolları ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar ilanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilirler. Bunu için aşağıdaki bağlantıları takip ediniz.

İlanın Tam Metni: Adalet Bakanlığı 2 Bin 250 Zabıt Katibi Alımı

Ayrıca Android ve İOS uygulamalarımızı indirerek her an alımlar hakkında ve Adalet Bakanlığı ilanının hakkında son dakika gelişmelerinden haberdar olablirsiniz.

Andoid Uygulama İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

İOS Uygulama İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 3 yıl Önce

kpss puanı 60 omadı zaten bir türlü

Kısmet dogan
Kısmet dogan - 3 yıl Önce

Bayan alımı olacak mı? Varsa kaç kişi?