Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Alım Şartları!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı cezaevlerine İKM -İnfaz ve Koruma Memuru- Gardiyan alımı başvuru şartları neler? Adalet Bakanlığı 15 bin memur alımı yapılacak. İKM alımı ne kadar yapılacak işte detaylar..

Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Alım Şartları!

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne çok sayıda memur alımı yapılacak. Bilindiği gibi Basın Müşavirliğinden yapılan duyuru ile Adalet Bakanlığına ne kadar memur alımı yapılacağı, bu alımların hangi kadrolara yapılacağı açıklandı. Bakan Abdülhamit GÜL sosyal medyadan yaptığı açıklamada adaylara müjdeli haberi verdi. Alım yapılacak unvanlarda Zabıt Katibi ile İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) kadrolarında çok sayıda personel ihtiyacı bulunması nedeniyle daha fazla alım yapılması beklenmekte. 

İKM BAŞVURU ŞARTLARI;

2018 yılı CTE personellerinden İKM alımı başvuru şartları neler? Adayların bu alımalarda eğitim düzeyinde en az lise mezunu olması, KPSS puan türlerinden en az 70 ve üzeri puana sahip olması, yaş şartında ise en az 18 yaşını doldurmuş olması en fazla ise 30 yaşını doldurmamış olması istenilmekte. 

Adaylar yaş şartının esnetilmesini ve bir çok alımda olduğu gibi 35 yaşına kadar olan adaylarında başvuru yapmasını istemekteler. Ayrıca adaylar KPSS puan sıralaması ile alım yapılacak olan komisyonda 10 katı kadar aday boy ve kilo şartlarını uyup uymadığının tespiti için fiziki yeterliliğin ardından mülakat sınavına alınmaktalar. 2018 İKM alımları henüz yayımlanmasa da daha önceki yıllarda yapılan alımlardaki başvuru şartları beklenmekte. Yayımlanacak olan ile başvuru şartları kesinleşecek. Başvuru kılavuzu yayımlanır yayımlanmaz ziyaretçilerimize bilgilendireceğiz.

Adalet Bakanlığı memur sınav, atama ve nakil yönetmeliği için tıklayın

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 22:10

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yakup enes
yakup enes - 2 yıl Önce

2016 kpss puanları yanmadan açılmalı katiplik sınavı

varol
varol - 2 yıl Önce

kpss puanı 60 a düşürülsün

Dilara
Dilara @varol - 2 yıl Önce

Bencede KPSS 60 düşürülsün nolurrrr

yağmur derecik
yağmur derecik - 2 yıl Önce

ne olur sınavlar 2018 kpss gelmeden hemen açılsın

Abdullah
Abdullah - 2 yıl Önce

60 a düşse de birşey fark etmez ki nasılsa başvuru yapmaya 90 üzeri başlıyo sıralamaya en son 77 76 belki 75 ler giriyo yani boşa başvuru kağıdı masrafı olur 75 in altı için zaten ümit yok boşuna ümitlenmiş olur insanlar.

ali
ali - 2 yıl Önce

kpss puanı lütfen bu sefer 60 olsun daha önceki bütün alımlarda mağdur olduk bu alıma başvurmak istiyoruz sayın yetkililer lütfen sesimizi duyun

RAFET
RAFET - 2 yıl Önce

2016 Kpss puanı 60 düşürebilirmisiniz?.

yaş maduru 35
yaş maduru 35 - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 30 mü 35 mi.35 olsun farklı siteler 30 diyor açıklama yapın lütfen

Polat
Polat - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olsun. Umudunu yitirmiş insanlara bir umut olsun.