Adalet Bakanlığı 8 Bin ve Üzeri İnfaz Koruma Memuru Alınabilir! Alımlar Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde infaz koruma memuru olarak istihdam etmek üzere toplam 8 bin personel alımı yapabilir. Başvuru şartları nedir?

Adalet Bakanlığı 8 Bin ve Üzeri İnfaz Koruma Memuru Alınabilir! Alımlar Ne Zaman Yapılacak?
Adalet Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere personel alımı yapmaya devam ediyor. Dün yaptığımız haber ile personel alımını 2 bin 200'den 3 bin'e çıkarttığını duyurmuştuk. Bugün ortaya çıkan bir habere göre Adalet Bakanlığı 8 bin ve üzeri infaz koruma memuru alımı yapabilir. Peki alım ihtimali nedir? Alım yapılırsa ne zaman yapılacak? Başvuru şartları ve haber detayları nedir?

8 Bin ve Üzeri Personel Alımı Yapılabilir

Adalet Bakanlığının 7 bin 500 infaz koruma memuru alımı yapacağını daha önceki haberlerimiz de incelemiştik. Fethullahçı Terör Örgütü üyesi personellerin tutuklanması, gözaltına alınması veya meslekten ihraç edilmesi gibi durumların gündeme geldiği için sayının 8 bin'e yaklaşması ya da 8 binden daha da artması beklenmektedir. Tabi bu konu hakkında Adalet Bakanlığından resmi bir açıklama yok. Yakın zamanda açıklama bekleniyor ancak şuanda başka işlemler yapılmaktadır.

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin gözaltı sürelerinin bitmesi, meslekte ki FETÖ/PDY bağlantılarının ihraç edilmesi ile bakanlıktan remsi bir açıklama ve duyuru beklemekteyiz. Yapılacak olan bu açıklama ile kimlerin başvuru yapabileceği, alım şartlarının ne olduğu ve başvuruların ne zaman yapılacağı gibi pek çok önemli bilginin tamamı öğrenilmiş olacak. İlerleyen günlerde konu hakkında sizler bilgilendirmeye devam edeceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
emel
emel - 5 yıl Önce

Lise mezunlarinada sans verilse ve boy sarti konusunda biraz indirilse

gurbet okur
gurbet okur - 5 yıl Önce

adalet mezunuyum kpss puanım 62 ve başvuru yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

aghg
aghg @gurbet okur - 5 yıl Önce

en az 70 alman gerek

Adem
Adem - 5 yıl Önce

Alımlar cok olursa puanlar düşer mi?

Oktay demircan
Oktay demircan - 5 yıl Önce

Önlisans mezunuyum gerekli bilgileri verirseniz sevinirim

Oktay demircan
Oktay demircan - 5 yıl Önce

Önlisans mezunuyum gerekli bilgileri verirseniz sevinirim

ferdi karakuş
ferdi karakuş - 5 yıl Önce

evliyim işe ihtiyacım var

aslı polatoz
aslı polatoz - 5 yıl Önce

Yaş sınırı ve kpss giremedim o yıl sartin o kaldirmasin silahlı güvenlik gorevlisiyim bu kadar kisiye şans verilsin lütfen

Hakan l
Hakan l - 5 yıl Önce

Lütfen yaş sınırı 35 olsun kps puanı sınırı 50 olsun