Adalet Bakanlığı 700 İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığından yeni ilan geldi. ÖSYM tarafından yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre 700 memur alımı yapılacağı ilan edildi. İşte detaylar.

Adalet Bakanlığı 700  İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'nin 01 Ekim 2019 tarihli yayımına göre Adalet Bakanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için 700 kişilik boşlu ile İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı alımı yapılacak. Adaylarda bu yönde iki aşamadan oluşan yazılı ve sözlü sınav yapılacak. Peki sınava başvuru şartları nedir? Sınav detayları nedir?

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve Müdür yardımcısı alımı için açıktan naklen alım yapacak olup adayların  icra müdür yardımcısı olarak atanabilmeleri için İcra Müdür ve Yardımcıları ile İcra Kâtiplerinin Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinde belirtilen aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir:

  • Türk vatandaşı olmak,
  • Yazılı sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak, (Doğum tarihi: 01/01/1984 ve daha sonra olanlar) c) Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı mezunu olmak, öğrenim yabancı ülkede yapılmış ise denklik belgesi almış olmak,
  • Görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak, h) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartı aranır

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcısı pozisyonu için adaylar başvurularını 07 Kasım 2019 tarihi ile 14 kasım 2019 tarihlreri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla (ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden) alınacaktır. Başvuru merkezleri listesi başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinde sınava başvuru bilgileri içerisinde yer alacaktır. ÖSYM başvuru merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

Ayrıca yayımlanan başvuru kılavuzuna göre belirtilen tarihte başvurusunu yapamayan adaylar için geç başvuru tarih 27 Kasım 2019 tarihi olarak belirtilmiştir.

SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

Yazılı sınav, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 28 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 10:15’te başlayacak ve 90 dakika sürecektir. Adaylar, saat 10:00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
gürkan demir
gürkan demir - 2 yıl Önce

sayın devlet büyüklerim bu 35 yaş şartını kaldırın bu yüzden ne kamuda ne özelde çalışabiliyoruz 35 yaşından sonra bu millet ne yapsın yaş iş yok aç yok bizler bu 35 yaş şartını ve mezuniyeti kamuda ve özelde istemiyoruz saygılarımla