Adalet Bakanlığı 7 Bin CTE 10 Bin Memur Alacak! İşte Açıklamalar

Adalet Bakanlığı' na 7 bin, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) bünyesine 10 bin memur alımının yapılması gündemde. İşte o memur alımları ve açıklamaların detayları...

Adalet Bakanlığı 7 Bin CTE 10 Bin Memur Alacak! İşte Açıklamalar

Kamuya 2018 yılı memur alımlarıyla alakalı çok sayıda açıklama yansıdı. Bu açıklamalarda merakla beklenen CTE ve Adalet Bakanlığı bünyeleriyle alakalı 2019 yılı alımlarına da değinildi. 2018 yılı içerisinde, yıl bitmeden personel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ilana çıkan kurumların yanı sıra, 2019 yılı içerisinde de memur alımına hazırlanan bakanlıklar ve kurumlar da mevcut. İlgili sürece yönelik geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlerde, CTE bünyesine yapılacak 10 bin memur alımından bahsetmiş, 10 bin memur alımı için adayların meraklı bekleyişini size aktarmaya çalışmıştık. Konuya yönelik yaptığımız haberde, CTE bünyesine özellikle İnfaz ve Koruma Memuru (İKM) alımlarının yapılacağına değinmiştik. Bu alım ilanı hala beklenirken, 2019 yılı itibariyle kamuoyuna duyurulacağı düşünülmektedir. Tüm bu CTE bünyesi memur alımı konularında soru işaretleri bulunsa da Adalet Bakanlığı bünyesine de bir alımın yapılacağı aktarıldı.

ADALET BAKANLIĞI BÜNYESİNE 7 BİN MEMUR ALIMI

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı itibariyle mevcut personel kadrosunda sayının arttırılacağı ifade edildi. Açıklamada Adalet Bakanlığı bünyesindeki personel sayısının 2019 yılı itibariyle 71 bin den 79 bin civarına çıkacağına yer verildi. Bu açıklama dahilinde toplamda 7 bin kişilik bir memur alım sürecinin, Adalet Bakanlığı memur alım ilanı bekleyenleri sevindireceğini söylemek mümkün. Adalet Bakanlığı bünyesine yapılacak olan memur alımlarından, CTE memur alımlarından bildirim alarak haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Android: Tıklayınız

iOS: Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 20:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerem k
Kerem k - 2 yıl Önce

Puan düşürülsun

Kezban
Kezban - 2 yıl Önce

Kpss puanı 60 yapın

katiplik
katiplik - 2 yıl Önce

katiplikte otuz beş yaş sınırı kaldırılsın

Cansel
Cansel - 2 yıl Önce

Katiplik ve cte personeli için baraj 60 düşsün bir çok insan faydalansın

mağdur
mağdur - 2 yıl Önce

İKM puanları düşürülsün nolur sesimizi duyun işsiz güçsüzüz..

Enes
Enes - 2 yıl Önce

Kaç civarı mübaşir alımı olur 82.06 puan Ankara mübaşir gelir mi

ZEYNEP GEÇİT
ZEYNEP GEÇİT - 2 yıl Önce

Başvuru nerden yapıyoruz

Seher kürkçü
Seher kürkçü - 2 yıl Önce

Katiplik baraj puanı düşünülsün 69 sınırında kaldım insaf..