Adalet Bakanlığı 2 Bin 750 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Adalet Bakanlığı 2 bin 750 kişilik kadro ile Hakim ve Savcı adayı alımında son günlere geliniyor. Başvurular 13 Nisan 2017 tarihine son gün! Alım detayları ve başvuru bilgileri haberin devamında yer almaktadır.

Adalet Bakanlığı 2 Bin 750 Memur Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor!
Adalet Bakanlığı memur alımı kapsamında bünyesindeki memur ihtiyacını karşılamak için toplamda 2 bin 750 kişilik kadro ile Hakim ve Savcı adayı alıyor. Başvurular 06 Nisan 2017 tarihine başlamış olup en geç 13 Nisan 2017 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular, ÖSYM nin başvuru merkesi arcılığı ile online olarak yapılacaktır. Adayların başvuru şartlarını taşımaları dahilinde sınava katılacaklardır. Hem Adli Yargı hem de Adli Yargı-Avukat Sınavlarına katılacak adaylar ile sadece Adli Yargı Sınavına katılacak adaylar, saat 10,00'da sınava başlayacaklardır. Sadece Adli Yargı-Avukat Sınavına katılacak adaylar ise saat 11,00'de sınava başlayacaklardır. Yanlız adayların dikkat etmesi hususlardan olan birşey ise, Sınav binalarına sınav sattinden en geç 15 dakika önce girmiş olmaları gerekmektedir. Sınava 15 dk kala sınav binalarının kapıları kapatılacak ve sonradan gelen adaylar sınava alınmayacaktır. 

SINAV İÇİN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 
Avukatlık mesleğinden alınacak adli yargı hakim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibariyla avukatlık mesleğinde fiilen en az üç yıl çalışmış olmak ile, yazılı yarışma sınavı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını ve Adli yargı hakim ve savcı adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,
Askerlik durumu itibari ile askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
Mesleğine yakışmayacak tutum ve davranışlar içerisinde bulunmamamış olmak, 

Adaylar yukarıdaki başvuru şartlarını taşımaları dahilinde sınava katılabileceklerdir. Sınav hakkında ve başvurular hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için ilanın tam metnini inceleyiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE