Adalet Bakanlığı 2 Bin 750 Memur Alım İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı en sonunda beklenen ilanın duyurusu yaptı ve ilan yayımlandı. Sınav ile Adalet Bakanlığı 2 bin 750 hakim ve savcı adayı alımı gerçekleştirecek. Alım Şartları ve Başvuru bilgileri haberin devamındadır.

Adalet Bakanlığı 2 Bin 750 Memur Alım İlanı Yayımlandı!
Adalet Bakanlığı gün itibari ile yapmış olduğu duyurusuna göre 2 bin 750 kişilik kadro ile Hakim ve Savcı adayı alımı gerçekleştirecek. Alımlar sınav ile yapılacaktır.  Hem Adli Yargı hem de Adli Yargı-Avukat Sınavlarına katılacak adaylar ile sadece Adli Yargı Sınavına katılacak adaylar, saat 10,00'da sınava başlayacaklardır. Sadece Adli Yargı-Avukat Sınavına katılacak adaylar ise saat 11,00'de sınava başlayacaklardır. Ancak adayların dikkate alması gereken konu ise sınavın başlamasına 15 dakika önce adayların sınav binalarına girmiş olması gerekmektedir. Sınava katılacak adaylar başvurularını 06 Nisan 2017 tarihi ile 13 Nisan 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Bireysel olarak internet aracılığı ile veya ÖSYM başvuru merkezi aracılığı ile elektronik ortamda yapılacaktır. 

Sınav Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı alım yapacağı 2 bin 750 kişilik kadro ile adayların sınava katılabilmeleri için, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, )Avukatlık mesleğinden alınacak adli yargı hakim ve savcı adaylığı için; yazılı yarışma sınav tarihi itibariyla avukatlık mesleğinde fiilen en az üç yıl çalışmış olmak ile, yazılı yarışma sınavı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 yaşını ve Adli yargı hakim ve savcı adaylığı için giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Askerlik durumu itibari ile askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, mesleğine yakışmayacak tutum ve davranışlar içerisinde bulunmamamış olmak, Adli Yargı Hakim ve Savcı Adaylarından hukuk alanında doktora yapmış ve giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranmaktadır. Ayrıca bunlar dışında adaylardan istenilen nitelikler ve şartlar hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar Buraya Tıklayarak ilanın tam metnini inceleyebilirler. İlanın tam metninden sınav ve konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali saglam
Ali saglam - 3 yıl Önce

Polislik yaşı yukseltilsin