Adalet Bakanlığı 2 Bin 200 Hakim ve Savcı Alacak

Adalet Bakanlığından yapılan açıklama ile kemdi bünyelerinde istihdam etmek üzere 2 bin 200 hakim ve savcının alınacağı ifade edildi.

Adalet Bakanlığı 2 Bin 200 Hakim ve Savcı Alacak
Adalet Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce personel alımı gerçekleştirmektedir. En çok atama yapan bakanlıklardan bir tanesi olan Adalet Bakanlığı daha önce yayınladığı bildiri ile bin 200 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Bugün yeni yapılan bildiri ile kadro sayısının ve pozisyonların değiştiğini bin 200 yerine iki bin iki yüz personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Peki kadro sayısı neden artırıldı? Alımlar nasl ne zaman olacak?

2 Bin 200 Hakim ve Savcı

Adalet Bakanlığından yapılan açıklama ile kadro sayısının neden artırıldığı yönünde her hangi bir açıklama yapılmadı. Ancak tahminlere göre Fethullahçı Terör Örgütü üyeliği tespit edilen hakim ve savcıların görevden alındığı ya da tutuklandığından dolayı kadrolarda boşalma söz konusu oldu. Adliyelerin görevlerini yerine getirmesi ve her hangi bir aksaklığın yaşanmaması için alınacak olan kadro sayısına ilaveten bin kişilik kadro daha eklendi.

Alınacak olan personellerin 2 bin tanesi adli yargı hakim ve savcı adayı olacakken kalan 200 kişi ise idari yargı hakim olacak. Toplamda başvuru yapan adayların 6 bin tanesi mülakatlara katılmaya hak kazanacak olup adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından kaç puan aldığı da sıralama da etki edecek.

YORUM EKLE