Adalet Bakanı Abdülhamit Gül' den Canlı Yayında " Mahkum Affı " Açıklaması! Çalışma Yapılıyor

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül A Haber' e konuk olarak, canlı yayında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Açıklamasında MHP' nin de teklifi olduğu bilinen mahkum affı konusunda açıklama yaptı...

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül' den Canlı Yayında " Mahkum Affı " Açıklaması! Çalışma Yapılıyor

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül kendisine yöneltilen mahkum affı konusuyla alakalı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tavrının ve tutumunun net olduğunu söyleyerek, adalet duygusunun yetiştirilmesinde gerekli bazı düzenlemeler üzerinde çalışıldığını aktardı. Açıklamasında, bazı olaylarda suçluların ceza almadan ellerini kollarını sallayarak çıktıklarını belirten Adalet Bakanı Gül, toplumdaki adalet duygusunun yeniden yaratılmasında, umutsuzluğun önüne geçilmesinde ve vatandaşın adalete olan inancını yükseltmede gerekli çalışmaların yapılması konusunda adımlarının olduğunu aktardı. Bu konuya ilişkin olarak " Bu konuda bizim yaklaşımımız, Türkiye' de bir af meselesi değil. İnfazlara yönelik bir düzenleme olabilir mi? konusunda bir çalışma söz konusu. CUmhurbaşkanımızın da bu konuda verdiği tepkisi tutumu çok açık. Vatandaşlarımızın adalet duygusunu rencide edici hiç bir adımı atamayız. Eksik olmayan tek şey adalettir. Bu konuda bizim yapmış olduğumuz çalışmada, bazı olaylar var ki hiç ceza almıyor, bazı olaylar var ki acaba cezalarla o suçun işlenmesini engelliyor mu? Hırsızlık yapıyor, elini kolunu sallayarak çıkıyor. Bu konuda insanların cezasızlık algısı,adaletin güvenini sarsıyor. Bu konuda adalet duygusunu sağlayan " Adalet yerini buldu. " duygusunu yaratan çalışmayı tamamladık. Bununla alakalı da meclisin takdirine sunacağız. İsinOlsa Biz teknik çalışmayı yaptık, biraz daha geliştirilebilir, daraltılabilir. Buradkai temel çalışma, toplumun adalet duygusunu geliştirecek daha iyi bir çalışmayı sağladık. Yapanın yanına kar kalıyor algısını ortadan kaldırıyoruz. Bu duyguyu ortadan kaldırıyoruz. Bu noktada çalışmamzı yapıyoruz, umarım adalet algısını daha iyi hale getirecek bir çalışmayı sağlıyoruz. " ifadelerini kullandı.

Tüm gündem haberlerini ilk siz öğrenmek için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

İOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE