8 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları ve Bakanın Açıklamaları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından müjdelenen Mart ayındaki 8 bin bekçi alımı için ilanlar ne zaman yayımlanacak, başvuru tarihleri ne olacak? Yayımlanacak bekçi başvuru şartları ve bakanın açıklamalarına haberimizde yer verdik...

8 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Başvuru Şartları ve Bakanın Açıklamaları

Resmi Gazete' de yayımlanmıştı, 10 bin kadro ihdası sonrasında önemli açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, Resmi Gazete' de yayımlanan 10 bin kadro ihdasına yönelik bekçi alım sayısının 10 bin 500 olduğu aktarılmıştı. Bu açıklamların ardından çok sayıda paylaşım yapıldı ve alımlara yönelik tarihlerin merak edildiğine yer verildi. İçişleri Bakanı Soylu' nun açıklamalarıyla beraber gündemden düşmeyen ilanlardan birisi olan bu alıma yönelik daha fazla detay paylaşılmamıştı. İlana yönelik açıklamalar beklenirken, net alım sayısına yönelik çok sayıda tahmin haber sitelerinde ve sosyal medya platformlarında yer aldı.

Süleyman Soylu açıklama yaptı, Mart ayında 8 bin bekçi alımı müjdesi verdi

Bakan Soylu yaptığı açıklamasında, bekçilerin görev aldığı günden bu yana suç oranlarında meydana gelen azalmalara dikkat çekerek, göreve başlayacak bekçilere değindi. Bu açıklamalarında bir de müjdeli haber vererek; alımların Mart ayında yeniden gündeme geleceğini ve 8 bin bekçi alım ilanının yayımlanacağına yer verdi.

Peki 8 bin bekçi alımı ne zaman yayımlanacak?

Mevcut süreçler göz önüne alındığında, bu ilanların Şubat ayı sonunda yayımlanacağını düşünmekteyiz.  Mart ayı itibariyle başvurularının başlatılabileceğini düşündüğümüz bu alımlarla alakalı tüm bilinmesi gerekenleri sizlere anlık olarak iletiyor, gleişmelerden haberdar ediyor olacağız. Bu gelişmeleri kaçırmamak için aşağıdaki bağlantılardan mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

8 bin bekçi başvuru şartları nelerdir?

Aşağıda yer alan bağlantıdan, bekçi alım ilanına başvuracak adaylarda aranan şartlara ve genel koşullara ulaşabilirsiniz.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Bekçi alım şartları > Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
aday
aday - 2 yıl Önce

Hocam 24.dönem pomem ne olacak söylermisiniz ?

Mithat badi
Mithat badi - 2 yıl Önce

Yaş şartının esnetilmesi ni istiyoruz.yas şartından dolayı hiç bir işe başvuru yapamıyoruz.

Mehdi
Mehdi - 2 yıl Önce

Yaş şartı en az 33 veya 35 olmalı

Kamuran
Kamuran - 2 yıl Önce

Sayın bakanımıza sesleniyorum yaş şartını lütfen esnetin bizlere haksızlık olmasın işin olsa ekibi olarak ilgili yerlere iletin lutfenn

Hamza
Hamza - 2 yıl Önce

Yaş 32 yada 33 olarak esnetilmeli bencee bu görev için hiç sakınca olacağını zannetmiyorum

düzceli8181
düzceli8181 - 2 yıl Önce

merhaba,yaş 33-35 olmalı insanlara yardımcı olalım yaş 33-35 olması için yetkililerle iletişime geçelim arkadaşlar

Emrah alkan
Emrah alkan - 2 yıl Önce

Genç dinamik kadro istiyor olabilirsiniz fakat 31 yaş üstü nün de iş gücünü göz önünde alınız göreve başlayan arkadaşlarbu yaşlara geldiğinde ihracmı edilecekler ki sınır 31 olarak belirleniyor kamuda yaş sınırı bekçilikte bu kadar kısıtlamak çok üzücü