70 KPSS Puanıyla 66 Memur Alınacak! Orman Genel Müdürlüğü (OGM)

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesine 70 KPSS puanıyla 66 memur alımı yapılacaktır. Yayımlanan ilana başvurular devam etmektedir.

70 KPSS Puanıyla 66 Memur Alınacak! Orman Genel Müdürlüğü (OGM)

DPB üzerinde ilana çıkan Orman Genel Müdürlüğü (OGM) yayımladığı ilanda kurum bünyesine 70 KPSS puanıyla alım yapacağını duyurmuştur. Yayımlanan ilanlda önlisans düzeyinden 20, lisans düzeyinden 46 olmak üzere toplamda 66 memur alımı gerçekleştirilecektir. Başvuru yapacak adaylarda aranacka ortak özellikler; kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık problemi bulunmamak, kamu zararına faaliyette yer almamış olmak, takım çalışmasına yatkın olmak, iletişim becerileri gelişmiş olmak, kamudaki görevinden disiplinsizlik suçu nedeniyle uzaklaştırılmamış olmak, kendisine verilecek görevleri zamanında yerine getirebilecek olmak, mesai saatlerine özen gösterebilecek olmak, iletişim ve muhakeme yetenekleri gelişmiş olmak, temsil yeteneği bulunmak, dış görünüşüne özen göstermek, askerlik hizmetini tamamlamış olmak, 35 yaşından büyük olmamak, KPSS puanı en az 70 olmak, 657 sayılı devlet memurları kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak şeklinde özetlenebilmektedir.

Yayımlanan OGM memur alımı için https://isealim.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri adresi üzerinden başvurular gerçekleştirilebilecektir. Yürütülecek memur alımlarında önlisans düzeyinden 20 orman muhafaza memuru alımı için başvuru işlemleri 28.01.2019-08.02.2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Lisans düzeyinden 46 orman mühendisi kadrosuna yönelik olarak başvurular ise 14.01.2019-25.01.2019 tarihleri arasında alınacaktır.  Önlisans düzeyinden orman muhafaza memuru alımı yapılacak olup, lisans düzeyinden yapılacak kadro ise orman mühendisi kadrosu olarak aktarılmış durumdadır. Yayımlanan ilanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıda yer alan bağlantıdan daha önce hazırlamış olduğumuz haberimize erişim sağlayabilirsiniz. Bu haber içerisinden iki kadro için de ilan kılavuzlarına göz atabilirsiniz.

Kılavuzlar için tıklayınız.

YORUM EKLE