60 KPSS Puanı İle 500 Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı!

Yeni ilan yayımlandı. Belediye'ye 500 kişilik boş kadro ile zabıta memuru alımı yapılacak. Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberimizde yer almaktadır.

60 KPSS Puanı İle 500 Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı!

Resmi Gazete'de yayımlanmış olan ilana göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak için toplamda 500 kişilik boş kadro ile Zabıta Memuru alımı yapacağını belirtti. Buna göre adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak ve adayların tüm nitelikleri taşımaları durumunda başvuruları kabul edilecektir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıta memuru alım ilanına erkek ve bayan adaylar başvuru yapabilirler. Buna göre adaylardan KPSS den en az 60 puan almış olmak şartıda aranacaktır.

Adaylardan genel olarak, 657 Sayılı Devlet memurları kanuna göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak Güvenlik soruşturmasu ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacaktır.

ÖZEL ŞARTLAR:

Zabıta Memuru adaylarından özel olarak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak, Erkeklerde en az 167cm ve bayanlarda en az 160 cm boyunda olmak, Sınavın yapıldığı tarih itibari ile 30 yaşından büyük olmamak ve Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya Kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına 01 Ağustos 2018 tarihi itibari ile başlayabilir ve en geç 15 Ağustos 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre başvurular, //basvuru.ibb.gov.tr adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzaladıkları başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi Yenikapı Etkinlik Alanı Cerrahpaşa Mahallesi Kennedy Caddesi No: 46 Fatih İstanbul adresine 9/8/2018 – 15/8/2018 tarihleri arasında (sadece iş günlerinde ve 09.00 – 17.00 saatleri arasında) şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 10:27

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin
Metin - 2 yıl Önce

Alın alın. 500 değil, 500 bin alın. Bu ülkede nasılsa gerçek anlamda çalışanlar, bir şeyler üretenler, hizmet edenler sayesinde; bir sürü haybeci rahat ediyor. G..t göbek ense büyütüyor. Zabıtalar şimdi her yerleri öyle bir denetlerler ki, her yer güllük gülüstanlık olur. Adım başı düzülür öpülür millet. Sistem eşkıyaları düzenbazları. Soyun, soydurun bakalım bu saftirik insan topluluğu sayesinde halkı.

Yunus
Yunus - 2 yıl Önce

30 yaş sınırı hiç hoş değil senelerce hep yaştan kaybettim bari 40 olsun emeklilik 60 değilmi kardeşim bence yaş sınırı mesleğe göre olmalı

Sedanur
Sedanur - 2 yıl Önce

Başvuru nere yapılıyo sayfa açılmiyor

Orcungenc
Orcungenc - 2 yıl Önce

Adamlar bas vurmak için link koymuşlar oraya hala nereye başvurcaz diyorsunuz bide zabıtamı olcanız

Cezmi
Cezmi - 2 yıl Önce

Boşa umutla gidip para pul çar çur etmeyin herkes milletvekili referansı bulmuş yarışıyo referansı olmayan bide belediye yazık etmeyin üzülürsünüz

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Yas sınırı 45 olsun.emeklilik 60 zaten

İş arayan
İş arayan - 2 yıl Önce

Önlisans ve lisans mezunları boştayken bu kadar ortaöğretim alımı neden

İşsiz Biri
İşsiz Biri - 2 yıl Önce

önce puana göre çağırıp sonra boy ölçümü alsanız ölür müsünüz? Boyu vs tutmayan elenir nasıl bi kafa var bunlarda hala anlamıyorum