6 Bin 113 Engelli Memur Alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında kamuya 6 bin 113 engelli memur alınacağını duyurdu.

6 Bin 113 Engelli Memur Alınacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu resmi hesapları aracılığı ile yaptıkları çalışmaları değerlendirirken katıldığı programlarda spikerlerin sorduğu sorulara da yanıt vermeye devam ediyor. Bakan Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında emekli olacak kişi sayısının 300 - 400 bin gibi az söylendiğini belirterek bugün itibaren emeklilik yaşında düzenleme yaptıklarında 1 milyon 700 bin kişiyi emekli yapmak zorunda olduklarını söyledi. Çalışmaların büyük bir titizlikle yapıldığını ifade eden Süleyman Soylu Maliye Bakanlığı ile de görüşmeleri eksiksiz olarak yapılmaya devam ettiğini vurguladı. Memur alımları konusunda da açıklama yapan Bakan engelli memur alımında da yeni sayılar verdi.

6 Bin 113 Engelli Memur Alınacak

Süleyman Soylu yaptığı açıklamasında kamuya toplam 6 bin 113 engelli memur alımı yapılacağını duyurdu. Bilindiği gibi engelli memurlar Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı aracılığı ile ya da kura ile kamuya memur olabilmektedr. İlkokul ve ortaokul seviyesinde toplam bin 220 kişi alımı yapılacağı belirtilirken, orta öğretim seviyesinde 2 bin 514, önlisans seviyesinde bin 340 kişi ve lisans seviyesinde bin 39 kişi alınacağı belirtildi. Yani toplam 6 bin 113 engelli memur alınması planlanmaktadır. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının sonuçlanması ve kura ile memur olmak isteyen adayların Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine 13 - 22 Temmuz 2016 tarihleri arasında başvuru yapması gerekiyor. Konu hakkında ilerleyen günlerde açıklama yapılacak.

YORUM EKLE