50 KPSS Puanı İle 221 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi geçen haftalarda bünyesine personel alımı için ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilana göre farklı pozisyonlarda toplamda 221 memur alımı yapılacak. Başvurularda son gün! Peki Başvurular Ne Zaman Açıklanacak? İşte detaylar

50 KPSS Puanı İle 221 Memur Alımı Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi farklı pozisyonlarda 221 kişilik boş kadro ile alım yapacağını belirtmişti. Başvuruların 06 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlamasının ardından artık son güne gelindi. İşin Olsa ekibi olarak sizlere Söz konusu ilan hakkında detayları akratacağız. Haberimizden başvurulara, şartlara ve diğer hususlara ulaşabileceksiniz.

İLANIN DETAYLARI:

Trabzon Büyükşehir Belediyesi iki farklı ilan ile 221 memur alımı yapacağını ilan etmişti. Buna göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesine 170 Zabıta Memuru ve İtfaiye eri alıyorken Trabzon Büyükşehir Belediyesi TİSKİ 51 kişilik kadro ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Teknisyen, Tekniker, Kimyager ve Mühendis pozisyonlarında alım yapacak. 

Adaylara bu yönde Sınav yapılacak olup sınav değerlendirmesi için adayların KPSS puan sıralaması esas alınacaktır. Adayların bu sınavlara başvuru yapabilmeleri için öncelikle belirtilen nitelikleri taşmak zorundadrlar.

ADAYLARDAN ARANA BELLİ BAŞLI KOŞULLAR?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi adaylardan ortak olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Daha önce görev yaptığı kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, 2018 yılında ÖSYm tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmak gibi nitelikler arayacak.

Özel olarak ise, Zabıta memuru ve itfaiey eri alımlarında yapılan sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak ve sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek hali olmamak şartları aranır. Diğer pozisyonlar için ise, belirtilen eğitim seviyesinde ve dal da eğitimlerini bitirmiş olmaları zorunludur.

BAŞVURULARDA SON GÜN !

Adaylar başvurularına 06 Aralık 2018 tarihi ile başlamıştı ve en geç 12 Aralık 2018 tarihi mesai saati bitimine kadar gerçekleştirecekler. Başvurular istenen belgeler ile birlikte belediyeye şahsen yapılacaktır.

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ- BAŞVURUSU KABUL EDİLENLERİN İLANI:

Trabzon Büyükşehir Belediyesi memur alım ilanına başvuru yapan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı puanları esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan dan başlamak üzere kadro sayısının 5 katı kadar aday sınava çağırılacaktır. Sınava girmeye hak kazanan adayların başvuru sonuçları ile Sınav Yeri ve Zamanı 17 Aralık 2018 tarihinde ilan edilecektir. Başvuruları kabul edilip sınava çağrılan adaylar; Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen ve adayların kimlik bilgileri ile sınav yeri ve tarihinin bulunduğu ‘’Sınav Giriş Belgesi’’ mail ile gönderilecektir.  Bu belge sınava girişte ibraz edilecektir.  Sınava katılma hakkı elde edemeyen adaylara herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Başvuru sonuçları açıklandığında bildirim almak için ve anında haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uyguamasını indirerek anında sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2018, 21:39
YORUM EKLE