48 Bin 794 Personel Alımı Yapılacak! İlanlar Yayımlandı Başvurular İŞKUR Üzerinden

İŞKUR üzerinde 48 bin 794 personel alımı için ilan yayımlanmış, başvuru süreçleri başlatılmış durumdadır. İŞKUR üzerinden başvurulacak ilanların detayları haberimizde...

48 Bin 794 Personel Alımı Yapılacak! İlanlar Yayımlandı Başvurular İŞKUR Üzerinden

İŞKUR aracılığıyla çok sayıda personel ve memur alım ilanı için alımlar gerçekleştiriliyor. Hem özel sektör hem de kamuya bağlı kuruluşlar için ilanların yayımlandığı İŞKUR üzerinde şuan itibariyle 48 bin 794 personel alım ilanı yayımlanmış durumdadır. Yayımlanan bu ilanlara başvurular başlamış ve başvuru süreçlerine, detaylarına yönelik bilgilendirmeler de ilan kılavuzlarında aktarılmış durumdadır. İlanlara başvuruda bulunmak isteyecek ziyaretçilerimiz için bazı ortak şartları listeliyor, pozisyonlara yönelik bilgilendirmeler sağlıyor olacağız. Başvurular noktasında bilinmesi gereken süreçler, başvuru şekilleri ve ilanlar hakkında merak edilen soruları yanıtlandıralım:

BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR üzerinden üye girişi yapmış olmaları gerekmektedir. İŞKUR üye kaydı bulunmayan adaylar, online olarak ya da İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine müracaat ederek, kayıtlarını oluşurabilirler. İlanlara başvurularda bireysel başvuru yapılabileceği gibi iş ve meslek danışmanları aracılığıyla da başvurular alınabilmektedir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar, istedikleri yöntemi seçebilirler. Hak kayıplarının yaşanmaması adına iş ve meslek danışmanlarıyla başvuru yapılmasında fayda görülmektedir.

İLANLARA NASIL ULAŞILIR?

İŞKUR üzerinde yayımlanan ilanlara ulaşmak için iskur.gov.tr adresini ziyaret ederek, açık iş ilanları bölümüne tıklayınız. Burada yer alan ilanları görüntülemek için, ilgili menüler üzerinden meslek, kurum adı ya da süre üzerinden aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapmadan önce tüm ilan detaylarına ulaşmak, adaylarda aranan ek niteliklere göz atmak faydanıza olacaktır. Başvuruda bulunacak olan adayların tüm şartları taşıması gerekmektedir. İlan şartlarına uymadığı tespit edilen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 14:16
YORUM EKLE