4 Kuruma KPSS En Az 60 Puan İle veya KPSS'siz Memur Alımı Yapılıyor!

Kamu kurumları bünyelerindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda memur alacaklarını açıkladılar. İşte başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

4 Kuruma KPSS En Az 60 Puan İle veya KPSS'siz Memur Alımı Yapılıyor!

Resmi Gazete ve Devlet Personel başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre kamu kurumları memur alımı yapacak. Bu haberimizde sizlere 4 kamu kurumunun ilanlarını yansıtacağız ve haberimizdeki bilgiler sayesinde bu kurumların yayımlamış oldukları ilanlara başvuru yapabileceksiniz.

HANGİ KURUMLAR MEMUR ALIMI YAPIOR?

Alım yapacak kamu kurumları, TÜBİTAK, Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ), Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ( TİHK ) ve İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ( İMMİB ) tir. Buna göre, İMMİB 22, TSE 5, TÜBİTAK 9 ve TİHK ise 13 memur alımı yapacak.

ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?

Başvuru yapacak adaylardan aranancak bazı şartlar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, İlgili pozisyonda görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Giriş sınavının yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamak, ÖSYm tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından En az 60 veya 70 puan almış Olmak ( TÜBİTAK KPSS Olmadan Alım Yapıyor ), Alım yapılacak ilgili alanlar için eğitimini 4 yıllık eğitim verne üniversitelerde tamamlamış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Adaylar öncelike başvuru şartlarını taşımaları dahilinde başvuru yapabileceklerdir. Buna göre TÜBİTAK İçin başvurular en geç 11 Şubat 2019, TSE için en geç 31 Ocak 2019, İMMİB için en geç 04 Şubat 2019 ve TİHK için en geç 01 Şubat 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. İlanlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

TÜBİTAK İlanı

Türk Standardları Enstitüsü ( TSE ) İlanı

 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu ( TİHK ) İlanı

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ( İMMİB ) İlanı

Ayrıca Diğer kamu ilanlarında her daim haberdar olmak ve yeni ilanları yayımladığında bildirim almak için Türkiyenin en büyük memur personel haber ve ilan platformu olan İşin Olsa Mobil uygulamasını inirerek ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2019, 14:48
YORUM EKLE