4 Kurum En Az 60 KPSS İle KPSS'siz 185 Memur Alımı Yapıyor! Başvurular 18 Ocak 2019 Son!

4 Kamu Kurumu farklı pozisyonlarda ve niteliklerde istihdam etmek için memur ve personel alımı yapıyor. İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde sizlere ilanlar hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

4 Kurum  En Az 60 KPSS İle KPSS'siz 185 Memur Alımı Yapıyor! Başvurular 18 Ocak 2019 Son!

Dört farklı kurum bünyesine toplamda 185 memur personel alımı için ilan yayımlamıştı. Yayımlanan ilanlara göre adaylardan bazı şartlar aranmaktadır. Adayların en çok takıldıkları husus ve engel Kamu Personeli Seçme Sınavıdır. Ancak bu 4 kurum 60 ve 70 KPSS puanı ile alım yapacağını duyurdu. Buna göre bizlerde işin olsa ekibi olarak sizler için bu kurumun ilanını inceledik ve sizlerle paylaşıyoruz.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK?

Yukarıda da bahsini geçirdiğimiz üzere 4 kurum toplada 185 kişi alacak. Alım yapaca kbu kurumlar ise, Tarım Kredi Kooperatifleri, RTÜK, İletişim Başkanlığı ve Halkbank'tır. Buna göre Halkbank 50 Bilgi Teknolojisi Personeli Alacak. Tarım kredi Kooperatifleri, 37 kişilik kadro ile Ziraat Mühendisi ve Kooperatif görevlisi alacak. İletişim Başkanlığı 37 kişilik kadro ile uzman yardımcısı ve sözleşmeli personel alacak. RTÜK ise farklı alanlardan 60 memur alacak.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR:

Adayların söz konusu ilanlara başvuru yapabilmeleri için öncelikle belirtilen pozsyonlar için belirtilen şartları taşımaları mecburidir. Buna göre adaylardan, 657 Sayılı Devlet Memurları kanunu kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak gibi şartlar aranır.

Ayrıca adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı'da aranır. Sadece Halkbank personel alımı ilanı için KPSS şartı olmadan alım yapılacak. Aşağıda ilanların detaylarına ulaşabilirsiniz.

TARIN KREDİ KOOPERATİFLERİ:

Tarım kredi Kooperatifleri bünyesine toplamda 37 kişilik boş kadro ile Lisans ve Ön Lisans mezunu personel alacak. Buna 21 Ziraat Mühendisi ve 16 Kooperatif görevlisi alınacak. Adaylardan genel şartlar dışında, 30 yaşından büyük olmamak, 2017 veya 2018 yıllarında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lisans mezunları için KPSSP3 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI:

İletişim Başkanlığı iki farklı ilan ile sözleşmeli personel ve uzman yardımcısı alacağını açıkladı. Buna göre Hukuk, siyasi bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden mezun olmuş 10 kişi, İletişim fakültesinden mezun olmuş 15 kişi ve Mühendislik fakültelerinden mezun olmuş 4 kişi olmak üzere 29 uzman yardımcısı alacak. Sözleşmeli personel alanında ise, 9 Basın Enflasyon personeli alacak.

Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranmayacak ancak. Alım yapılacak alana göre adayların ilgili fakültelerden mezun olmuş olmaları veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir ve 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Yabancı Dİl Sınavından puan almış olmaları gereklidir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

RTÜK ( RADYO VE TELEVİZYON ÜST KURULU:

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu toplamda 60 kişilik boş kadro ile farklı alanlarda alım yapacağını vurguladı. Alım alanları ise, Elektronik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Yazılım ve Bilgisayar Mühendisliği, Maliye, İktisat, İşletme, Türk Dili Edebiyatı, Sosyoloji, Hukuk, Psikoloji, Tarih, İletişim, Elektrik-Elektronik,ve İstatistik alanlarında alım yapacak. Adaylardan yukarıdaki genel niteliklerle birlikte KPSS den en az 70 puan almış olmak ve YDS den İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça dillerinden en az D seviyesinde puan almış olmak şartları aranacak. KPSS ve YDS puan geçerlilik yılları 2017 veya 2018 olarak belirtilmiştir.İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

HALKBANK:

Halkbank 2018 Aralık ayında yaptığı duyuruya göre Halkbank ailesinin Bilgi Teknolojileri bölümlerinde görevldirmek üzere BT personeli alacak ve adaylara 27 Ocak 2019 tariinde sınav yapacaktır. Adayların bu sınava katılabilmeleri için Banka tarafından belirtilen ilgili bölümlerden mezun olmuş olmaları, 01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olmak gibi nitelikler aranmaktadır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanların yayımlanması ile birlikte veya geçtiğimiz günlerde başladılar. Ancak bu 4 kamu kurumu içinde başvurularda son günlere gelindi. Adayar başvurularını en geç 18 Ocak 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuruların nasıl yapılacağı ve başvuru bilgileri için yukarıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

MEMUR ALIMI HABERLERİNİ TAKİP ETME:

Bunlar gibi memur alımı veya personel alımı haberlerini takip etmek için İşin Olsa sosyal medya hesaplarını veya İşin Olsa Mobil uygulamasını telefonunuza indirerek ilgili ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

En çok takildigimz koss degil yaş sorunu.Lütfen yaş sınırında bizim sesimiz olun.Binlerce mağdur var