3850 Orman Mühendisi ve Muhafaza Memuru Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Orman Genel Müdürlüğü farklı alanlarda 4 bin 996 kişilik alım ile memur alımı yapacağını ilan etmişti. Mühendis ve Muhafaza memuru alımlar ne zaman başlayacak?

3850 Orman Mühendisi ve Muhafaza Memuru Alımları Ne Zaman Başlayacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uzun zamandan beri beklenen ilanageçtiğimiz günlerde yayımlanmştı. 29 Ağustos 2019 tarihinde duyurusu yapılmış olan ilan için kadro dağılımı ve başvuru tarhleri açıkladı. Orman Genel Müdürlüğü 2019 yılı için toplamda 4 bin 996 kişilik ilam ile memur alımı yapacak. Farklı alanlarda olmak üzere 3 farklı ilan yayımlandı ve, 1146 Sözleşmeli personel, 1150 Orman Mühendisi ve 2700 Orman Muhafaza memuru alımı yapılacak. 

OGM 1146 sözleşmeli personel alımı için başvuru süreci 12 Eylül 2019 tarihinde başlamıştı. Bu kapsamda OGM 1146 kişilik kadro için 7 farklı kadro ile, Mühendis, Avukat, Biyoolog, Laborant, Tekniker, Büro Personeli ve şoför pozisyonlarıda alım yapacak. Adaylar Sözleşmeli perosnel alımı için başvurularını en geç 23 Eylül 2019 tarihine kadar yapacaklar. İlgili ilan hakkında detaylara ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

Ancak İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde Orman genel Müdürlüğünün diğer alım ilanları olan Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memuru alımları hakkında bilgi vereceğiz. Orman Mühendisi ve Muhafaza memurluğu için henüz başvuru süreci başlamamış olup bu haberimizde başvuru süreci hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız.

2700 ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI YAPILACAK!

Tarım Bakanlığı 2019 yılı için Türkiye geneli olmak üzere 49 farklı ilde 2700 orman Muhafaza memuru alımı yapacak. Adaylardan pozisyonuna göre özel olarak, Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak, şartı aranacak.

1150 ORMAN MÜHENDİSİ ALINACAK!

Orman Genel Müdürlüğü Türkiye Geneli olmak üzere 1150 kişilik kadro ile Orman Mühendisi alımı yapacağını ilan etti. Adaylardan özel olarak ise, Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak, Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmaları gerekmektedir.

DİĞER ŞARTLAR NEDİR?

Orman Muhafaza Memuru ve Orman Mühendisliğine başvuru yapacak adaylar yukarıdaki özel nitelikler dışında 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmak, Sağlık açısından görevini yerine getirmesine engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK!

7 kadro için 1146 Sözleşmeli personel alımı başvuruları başlamış olup adaylar en geç 23 Eylül 2019 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ancak Orman Muhafaza memuruluğu ve Orman Mühendisliği için başvuru süreci henüz başlamadı. Mühendis ve Memuru alımı başvuruları 24 Eylül 2019 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 07 Ekim 2019 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Söz konusu ilanlara başvurular OGM resmi internet adresi olan //isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile başvuru yapılacaktır.

İlanlar hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

2019 kpss neden olmuyor bi sebebi mi var?????