3274 Memur Alımı Sonuçları Açıklanıyor! 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Kura Sonuçları

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında gerçekleştirilecek memur alım süreci için kuralar çekiliyor. 3274 memur alımı kura sonuçlarına yönelik tüm bilgiler haberimizde...

3274 Memur Alımı Sonuçları Açıklanıyor! 2828 Sayılı Kanun Kapsamında Kura Sonuçları

Kamuya memur alım sürecinde sıklıkla dile getirdiğimiz, 2828 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilecek olan memur alımı için yayımlanan ilana başvurular sonlandı. Adaylar tercihlerini gerçekleştirerek, memuriyet için önemli bir adım attılar. 2828 sayılı sosyal hizmetler kanunu kapsamında değerlendirilen, devlet tarafından koruma altına alınmış ve devlet eliyle yetiştirilmiş kişilerin kuraları bugün çekiliyor.

Kuralar çekiliyor

2828 sayılı kanun kapsamındaki hak sahiplerinin tercih işlemlerinin ardından bugün itibariyle kuraları noter huzurunda çekiliyor. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminin ardından adayların kamudaki memurluk kadrolarına atamaları sağlanacak. Memur adayları tercih sonuçlarını DPB tarafından yapılan açıklamalayla öğrenebilecekler.

Vatandaşların katılımına kapalı olarak gerçekleştirilen noter huzurundaki kura çekiminin ardından adayların kamudaki kadrolara yerleştirilip, yerleştirilmedikleri kamuoyuna aktarılacak. Yapılacak açıklamalayla beraber, memuriyeti kesinlik kazanan adayların ilgili evraklarını teslim etmeleri gerekecek. Yayımladığımız haberlerde sıkça yer verdiğimiz bu belgeler ve hak sahipliğiyle alakalı bilgilendirmelerimiz hala geçerliliğini korumakta olup, adayların bu kılavuzlarda aktarılan belgeleri hazırlaması ve kendisine belirtilen tarihte teslim etmesi gerekmektedir.

Kura sonuçları isinolsa.com adresinde

3274 memur alımı kura sonuçlarına yönelik tüm bilgilendirmeler, sonuçlar ve diğer detaylar sitemiz isinolsa.com üzerinde yer alacaktır. Tüm güncellemelerden ve sonuçlardan anında haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Uygulamalarımız Android ve iOS marketlerde ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumdadır. Mobil uygulamalarımızı cep telefonunuza indirerek 2828 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen 3274 memur alımı kura sonuçlarından ve önemli bilgilendirmelerden anında bildirim alarak haberdar olabilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE