3 Kuruma 198 Memur Alımı 7 Ekim Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Kamuya memur alımı başvuru süreci başlıyor. 3 Kurum tarafından 198 memur alımı yapılacak. Başvuru şartları nedir? Nasıl Başvuru yapılacak? İşte Detaylar.

3 Kuruma 198 Memur Alımı 7 Ekim Başlıyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilanlara göre 3 faklı kamu kurumu tarafından memur alımı yapılacak. Başvuru süreci 07 Ekim 2019 tarihinde başlayacak olan memur alımı ilanları için detaylaırı İşin Olsa ekibi oalrak sizlere bu haberimizde aktacağız. Topalmda 198 memur alımı yapılacak ve alımlar farklı pozisyonlarda olacak. İşte ilanların detayları şöyledir.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

3 kamu kurumu tarafından alınacak 198 memur alımı ilanına başvuru yapacak adaylar öncelikle belirtilen nitelikleri yerine getirmeleri gereklidir. Adaylardan genel ve pozisyonunda göre bazı özel nitelikler aranacak. Genel olarak ise,

  • 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak,
  • 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,
  • En az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş olmak veya bunlara dnekliği olan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak,

HANGİ KURUMLARA ALIM YAPILACAK?

Yayımlanan memur alımı ilanlarına göre Kamu Gözetimi Kurumu, Dışileri Bakanlığı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyelerindeki eklik için 198 memur alımı yapacaklar. Özel şartlar ve başvuru bilgileri şöyledir.

İLANLARIN DETAYLARI VE ÖZEL ŞARTLAR:

Dışişleri Bakanlığı:

Bakanlık iki farklı ilan yayımladı ve toplamda 150 kişilik boşluk ile memur alımı yapacağını belirtti. Bu kapsamda alımlar Yurtdışı birimlerine veya Yurtiçi birimlerine yabancı dil karşılığında yapılacak. 75 Aday Meslek Memuru ve 75 Aday Konsolosluk ve İhtisas Memuru alımı yapılacak. Adaylardan KPSS şartı aranmıyor ancak ÖSYM tarafından yapılmış olan Yabancı Dİl Sınavından alım yapılacak dillere göre puan almış olmaları gereklidir.

Başvurular en geç 24 Ekim 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlan hakkında daha detayı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ( TMSF ):

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu bünyesine 35 kişilik boş kadro ile 5 (Beş) adet Fon Denetçi Yardımcısı, 15 (Onbeş) adet Fon Uzman Yardımcısı ve 15 (Onbeş) adet Fon avukatı alımı yapacak. Alımı yapılacak 35 memur kadrosu için adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacak ve adaylara Taban 75 ve 70 KPSS puanı şarrtı aranıyor. Alımlar farklı KPSS puanı türlerinde gerçekleştirilecek. Başvuruların en geç 28 Ekim 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Kamu Gözetimi Kurumu ( KGK ): 

Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere yapılacak sınav sonucuna göre memur alımı yapılacak. Alımlar Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 8 ve 9 uncu dereceli uzman yardımcısı kadrolarına yapılacak ve sınavda başarılı olan 13 kişi göreve alınacaktır. Adaylardan bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 80 puan almış olmak şartı yer alıyor. Başvurular ise en geç 21 Ekim 2019 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 10:41
YORUM EKLE