3 Bakanlık ve Kuruma A Grupu KPSS ile Memur Alımı Yapılacak

Kamu kurumlarına A Grubu KPSS puanı ile memur alımları yapılacak. Devlet Personel Başkanlığında açıklanan ilanlara göre TÜBİTAK, Dışişleri Bakanlığı ile Genel Kurmay Başkanlığına 21 meslek ve uzman personel memur alımı yapılacak.

3 Bakanlık ve Kuruma A Grupu KPSS ile Memur Alımı Yapılacak

Devlet Personel Başkanlığı üzerinden ilan edilen KPSS A grubu memur alım ilanlarına göre 21 personel istihdam edilecek.

Tübitak Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu 3 farklı ilan açıkladı. Bu ilanlarda 6 kişi alınacak. Dışişleri Bakanlığına 5 Hukuk Müşaviri alınacak. Genel Kurmay Başkanlığı 10 silahlı kuvvetler uzman yardımcısı alımı yapacak. Tüm bu alımlarda detaylar şu şekilde..

GENELKURMAY PERSONEL ALIMI;

KPSS7 ile KPSS 18 puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan alan adaylar için uzman yardımcısı kadrosundaki alımlarda 15 Şubat tarihine kadar online başvuru alınacak. Adayların bu alımdaki başvurularını internet ortamında tamamlaması gerekiyor. 15 Mart tarihinde ise ön başvuru kabul edilen adaylar ilan edilecek. sözlü sınava katılacak adayların istenilen belgeleri teslim etmeleri istenilecek. Adayların Hukuk Mezunu, İşletme Mezunu ve diğer bölümler için 3 farklı kategoride tercih yapabilecekler. İlana erişmek için tıklayın

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI HUKUK MÜŞAİRİ ALIMI;

Dışişleri Bakanlığına yapılacak olan aday hukuk müşaviri giriş sınavın başvurular başladı. Adayların azami 5 kadroda atamaları yapılacak. Buna göre yazılı sınav 13 ile 14 Nisan tarihinde yapılacak. Sınava başvurular 12 Mart 2019 Salı günü başlayacak ve 28 Mart 2019 günü tamamlanacak. Adayların ilgili yabancı dil puan türlerinden en az 80 ve üzeri almaları gerekli olacak. İlan detayları için tıklayın

TÜBİTAK 3 FARKLI İLAN AÇIKLADI;

TÜBİTAK kurumuna yapılacak personel alımları için 3 farklı ilan açıklandı. Buna göre Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı kadrosunda 3 kişi istihdam edilecek. Uzman Yardımcısı kadrosunda bir kişi istihdam edilecek. Diğer ilanda ise Endüstri Mühendisliği veya İşletme Mühendisliği mezunu 2 kişi istihdam edilecek. İlana erişim için tıklayın.  Adaylar diğer ilan detaylarına işin olsa sitesi üzeriden erişebilir. Gelişmelerden anında haberdar olmak için işin olsa mobil uygulamalarını indirebilirisiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 18:22
YORUM EKLE