2828 Sayılı Kanın Kapsamında 805 Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Devlet koruması altında olan kişiler için yapılan memur alımı tercihlerinde son güne geldik. Peki sonuçlar ne zaman açıklanacak? İstenen belgeler nedir?

2828 Sayılı Kanın Kapsamında 805 Memur Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geçtiğimiz gün yayımladığı duyuruya göre 2020 yılı için 2828 sayılı kanun kapsamında memur alımı gerçekleştirecek. Başvuru süreci 14 Eylül 2020 tarihinde başlamış olan tercihler için artık son güne geldik. Bu anlamda en az ilkokul mezunları içerisinden 805 memur alımı yapılacak. Peki tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

TERCİHLERDE SON GÜNE GELDİK!

2828 Sayılı kanun kapsamında memur alımı tercihleri 14 Eylül 2020 tarihinde başlamıştı. tercih işlemleri en geç 21 Eylül 2020 tarihine kadar devam etmesi bekleniyordu ancak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gelen son dakika duyurusu ile tercih işlemleri 28 Eylül 2020 tarihine uzatılmıştı. Bu yönde tercihler sona eriyor. Henüz tercih yapmamış olan adaylar için tercihler www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak.

EN AZ İLKÖĞRETİM MEZUNU MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Kamuya Devlet koruması altında olan adaylar içerisinden memur alımı yapılacak. Alım yapılacak kadrolara göre en az ilköğretim, Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunları içerisinden alım yapılacak. Türkiye geneli bir çok kamu kurum ve kuruluşlar tarafından alım yapılacak.

TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Devlet Koruması altındaki adaylar için tercihler önümüzdeki günlerde açıklanacak. Sonuçların 28 Eylül 2020 tarihinde sona ermesinin ardından en geç 10 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. Tercih kılavuzunda gelen açıklama şöyledir;

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Adaylar yerleştirme sonuçlarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Kamu kurum ve kuruluşlarına yerleşen adayların listesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kamu E-Uygulama sistemi 2828 Sosyal Hizmetler bölümünde yayımlanacaktır. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurumlarının/kuruluşlarının Personel Genel Müdürlüğüne/Daire Başkanlığına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu Genel Müdürlük veya Daire Başkanlıklarından öğreneceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2020, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER