23. Dönem POMEM Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Polis Akademisi Başkanlığı 23. dönem POMEM polis alımlarını ne zaman yapacak? 22. dönem POMEM sonuçları belli oldu. Adaylar yeni polis alımlarının ne zaman yapılacağını? Başvuruların ne zaman olacağını Başvuru şartlarını merak etmekte.

23. Dönem POMEM Polis Alımları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğünün personel ihtiyacının giderilmesi için polis alımları devam etmekte. 100 günlük eylem planında 22 Bin 500 polis alımı yapılacağı belirtildi. Buna göre adaylar 23. dönem POMEM polis alım ilanı yayımlanmasını beklemekteler. 

Bilindiği gibi 22. dönem POMEM polis alımlarında 10 bin alım gerçekleşti. Buna göre yapılan sınav ve mülakatlar tamamlandı. Kazanan adaylar belli oldu. Yedek adaylar için ise resmi internet sitesi üzerinden bir planlama yapılması beklenmekte. Diğer yandan yeni polis alımlarına başvuru yapacak olan adaylar için ise 23. dönem polis alım ilanlarını takip etmeleri gerekmekte. İşin olsa ziyaretçilerine POMEM kadın/erkek polis alımlarında detayları aktarmaya devam edeceğiz. 

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adaylar polis alımlarında kadın polis alım sayısının arttırılmasını ve yaş şartlarının esnetilmesi talepleri bulunuyor. Lisans mezunu polis alımlarda KPSS puanı 60 olarak baraj belirlenmekte.  Ön lisans mezunu polis alımlarında ise KPSS'den 70 üzeri alan adaylar başvuru yapabilmekte. 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2018, 07:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
kimimben
kimimben - 3 yıl Önce

23.döneme ön lisans mezunlarıda başvurmalı.Aksi halde saçma olur

22.dönemi kazandım :)
22.dönemi kazandım :) - 3 yıl Önce

Yozgat pomem..kpss 65 ,spor 100 ,sözlü 100 :)
Allah ima binlerce kez şükür olsun :)
Darısı isteyen tüm kardeşlere ins.

Burak
Burak @22.dönemi kazandım :) - 3 yıl Önce

Kardeşim Mülakat puanını nerden öğreniyorsun

ozlem
ozlem @22.dönemi kazandım :) - 3 yıl Önce

boy konusunda bekeldiğiniz gibi mi çıkıyor yoksa oynama oldu mu

Ozgul
Ozgul - 3 yıl Önce

Arkadaslar 2018 lisans kpss sonuclari aciklandikdan sonrami polislik sinavi okucak bilgi veririmisinzi

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Ya bu ülkede hicbir sey mantiga uygun planlanmiyor,gelisi guzel biseyler yapiliyor sacmalik diz boyu. Bilmem kac senedir polis aliyorlar artık kacinci donem olmus ... On lisanslari iki senedir almaua basladilar o da 1000 kusur kisi .. adam akilli bir rakam olmasi lazim ve kpss puanida biraz dusurulmeli . Biz baska ulkenin polis mulakatlarina mi katilalim nerde ekmek yiğcez is sahibi olucaz . Biseylerin dogru duzgun dusunulup egitim kurumlari tarafindan mantikli genelgeler yayimlanmasi gerekiuor

Burak
Burak - 3 yıl Önce

ya ne 70 i 60 ile alıyor milleti kandırmayın.

Rna
Rna - 3 yıl Önce

Pomeme bayan lise mezunu KPSS şartı ile alınacak bilgisi doğrumu

Bahar
Bahar - 3 yıl Önce

Önlisans 60 ile alıyorlarmı

sevgi
sevgi - 3 yıl Önce

2016 kpss lisans puani gecerli olacak mi ?