23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı!

Binlerce adayın büyük merakla beklediği ilan geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Buna göre yayımlanan ilana göre Bayan ve Erkek 10 bin kişilik Polis kadrosu için başvurular bugün ( 01 Ekim 2018 ) başladı. Peki kimler başvuru yapabilir? İşte detaylar.

23. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı Başvuruları Başladı! Başvuru Ekranı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan duyuruya göre 23. Dönem POMEM Sınavı yapılacak. Uzun süredir binlerce adayın beklediği bu ilan 28 Eylül 2018 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlandı. Buna göre toplamda 10 bin kişilik kadro ile polis alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların mutlaka başvuru şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Söz konusu ilan ile Polis Akademisi Başkanlığo Polis Meslek Eğitim merkezilerine erkek be bayan olmak üzere toplamda 10 bin Polis Memuru alacak. Buna göre Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecekler. Buna göre, Ön Lisans mezunu 1800 Erkek ve 200 Bayan olmak üzere 2 bin kişi ve Lisans Mezunu 7200 Erkek ve 800 Bayan olmak üzere lisans mezunu 8 bin kişi alınacak. Toplamda ise Polis Akademisi Başkanlığı POMEM 10 bin polis alımı yapacak.

BAŞVURU ŞARTLRI NELERDİR?

Polis Akademisi Başkanlığı POMEM alımını yapacağı 10 bin polis adayından genel ve bazı özel nitelikler arayacak. Buna göre adaylardan genel olarak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Silah taşımasına engel olabilecek herhangi bir hukiki engeli bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Halk arasında kötü şöhretli olarak bilinmemek, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek şartları aranacak.

ÖZEL ŞARTLAR:

Adaylardan özel olarak ise, eğitim, Yaş, KPSS, Sağlık gibi nitelikler aranacak. Söz konusu detaylar şöyledir;

Eğitim Şartı : Adaylardan eğitim olarak yukarıda da belirttiğimiz gibi, Ön Lisans mezunu, Lisans mezunu olmak veya bunlara denkliği oaln ve Yök tarafından onayl olan ve denkliği bulunan yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak.

Yaş Şartı: 18 Yaşını tamamlamış olmak ve Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık itibari ile 30 yaşından büyük olmamak ( 31 Aralık 1989 ve sonrası doğumlu olmak ) şartı aranır.

KPSS Şartı: Adaylardan ÖSM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 20166, 2017 veya 2018 yıllarında yapılan Sınavdan puan almış olmak şartı aranır. Buna göre Ön Lisans mezunları için 2016 yılında yapılan Sınavdan KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve Lisans mezunları için 2017 veya 2018 yıllarında yapılan sınavdan KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranmaktadır.

Sağlık Şartı: Adayların sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Kadınlar için 162 cm ve erkek adaylar için 167 cm boyundan kısa boylu olmamak ve beden kitle endeksi 18 ile 27 arasında olmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı maddelerden tedavi görmemiş ve görmüyor olmak şartı aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Söz konusu ilan 28 Eylül 2018 tarihinde duyuruldu ve yayımlanan başvuru kılavuzuna göre adaylar başvurularına 01 Ekim 2018 ( bugün ) tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre ise başvurular en geç 14 Ekim 2018 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular son başvuru gününe kadar saat 18:00 a kadar www.pa.edu.tr adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak ön başvuru yapacaklardır.

Ön Başvurusunu yapan adaylar Sınav ücreti olarak belirtilen 100 TL lik sınav ücretini başvuru tarihleri içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “23. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Ayrıca Emniyet Teşkilatı personelinden şehit veya vazife malülü olanların eş veya çocuklarından sınav ücreti alınmayacaktır. Başvuru ücretini yatırmayan adayların başvuruları geçersi sayılacaktır.

Oluşacak herhangi bir gelişmeden haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek anlık bildirim alabilirsiniz.

İşin Olsa Android uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Başvuru ekranına ulaşmak isteyen adaylar ise aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

BAŞVURU EKRANI

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulkadir GÜLSEVER
Abdulkadir GÜLSEVER - 2 yıl Önce

Anlamıyorum ya lisans mezunlarına 60 puan ile önlisans neden 70 puan

murat demir
murat demir @Abdulkadir GÜLSEVER - 2 yıl Önce

kardeş sen kendini nasıl bir tutuyorsun okudugun 2 yıllık bölüm ben okumuşum 5 yıllık fakülte. Senden daha çok puan almısım üniversite sınavında senden daha çok emek harcamışım daha çok zaman harcamışım benim girdiğim kpss sınavı daha zor. Ayıp ya ayıp sen dua et sana polislik hakkı verdi bu devlet. Şu sınavdan bi zahmet 70 te al yani ayıp.

Safa tarakçı
Safa tarakçı - 2 yıl Önce

Önlisans mezunuyum bende en az 70 diyosunuz en az 60 puan tabanı olsa ne olur ki sonuçta vatan için bu mesleği istiyorum illa 70 diyosunuz bence duzeltilmeli lütfen saygılarımla teşekkür ederim

murat demir
murat demir - 2 yıl Önce

hocam bakıyorum 1 ocak sorunuyla ilgili yorumlar silinmiş tek tek. hayırdır?

kerem
kerem - 2 yıl Önce

neden 1 ocak la ilgili yorumlar siliniyor ? Kime ne yaranma çabası ?

Hamdi
Hamdi - 2 yıl Önce

''30 yaşından gün almamış olmak (31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak'' Ben 17,12,1989 doğumluyum. şimdi ben bu cümlede ki hangi şartı dikkate almalıyım.

1905
1905 - 2 yıl Önce

Ya sınav Tyt puanı ile alınmıyor mu ?

Fatma7666
Fatma7666 - 2 yıl Önce

bölümler arasında adil olsydınız keşke ...!!!

Aylin
Aylin - 2 yıl Önce

İlk önce para mı yatırılacak