2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İlanları Gelmeye Devam Ediyor!

Kamuya İlanlar yayımlanmaya başlandı. 2021 yılında 100.000 bin alım haberinin üzerinde ilanlar yayımlanıyor. İşte 2021 yılı için yayımlanan ilanlar.

2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İlanları Gelmeye Devam Ediyor!

Kamu Kurum ve Kuruluşları için kamuya ilanlar yayımlanmaya başlandı. 2021 yılı için 100 bin Memur Personel alımı yapılacak. Ayrılan bütçeye göre alımlar Bakanlıklar ve kurumlar tarafından yapılacak. 2021 Yılı henüz gelmedi ancak Kamu İlanları yayımlanmaya başlandı. Memur Alımı 2021 yılı için ve Personel Alımı 2021 yılı için ilanları ve detaylarını siz değerli okurlarımız için paylaşacağız.

Kamuya Memur Alımı için adaylardan bazı şartlar talep ediliyor. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre 

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

şartları aranacak.

YENİ TERCİH KILAVUZU YAYIMLANDI!

ÖSYM tarafından yayımlanan tercih kılavuzuna göre KPSS 2020/7 kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı 2347 kişilik kadro ile Memur Alımı yapılacak. En az Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden alım yapılacak. Bu yönde Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 50 puan almış olmak gerekmektedir.

Tercih kılavuzu hakkında daha detaylı blgi almak için ve kılavuza ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1772 MEMUR ALIMI İLANI GELDİ!

Bakanlık geçtiğimiz gün adaylara müjde vererek bünyesine 1772 kişilik kadro ile Memur Alımı yapacağını bildirdi. Bu kapsamda alımlar;

İçişleri Bakanlığı Merkez teşkilaıtında görevlendirmek üzere 21 kişilik kadro ile, 

 • 3 Arşiv Uzmanı,
 • 2 Avukat,
 • 3 Çözümleyici,
 • 1 Harita Mühendisi,
 • 1 Programcı,
 • 2 Büro Personeli,
 • 1 Destek Personeli ( Şoför ),
 • 1 Bilgisayar Mühendisi,
 • 1 Makine Mühendisi,
 • 1 Elektrik Elektronik Mühendisi,
 • 1 Harita Teknikeri,
 • 1 Şehir Plancısı alımı yapacak.

Taşra Teşkilatına ise 1751 kişilik kadro ile,

 • 3 Avukat,
 • 24 Teknisyen,
 • 217 Büro Personeli,
 • 16 Programcı,
 • 4 Tekniker,
 • 1462 Çağrı Karşılama Personeli,
 • 6 Bilgisayar Mühendisi,
 • 19 Elektrik Elektronik Mühendisi,

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise adayların KPSS dden en az 60 puan almış olmak ve alım yapılacak pozisyona göre belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir.

İlana başvurular 25 Ocak 2021 tarihi ile başlayacak olup en geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar yapılması gereklidir.

JANDARMA 500 UZMAN ERBAŞ ALACAK!

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gelmiş olan ilana göre Türkiye geneli 5000 Uzman Erbaş Alımı Yapılacak. Alımlar jandarma alanlarında ve lojistik meslei branşlarda uzman erbaş alımı yapılacak. Alımlar en az ilköğretim mezunlarından yapılacak. Bu kapsamda alımlar,

 • 3.770’i Jandarma (Komando-Asayiş),
 • 925’i Lojistik Alt Branşlı (Mesleki Nitelikli),
 • 265'i Muhabere,
 • 14’ü At Bakıcısı,
 • 13’ü Bot Serdümeni,
 • 10’u Havacılık,
 • 3’ü Kurbağa Adam (Dalış Amiri)

GÜNCEL 2021 YILI MEMUR PERSONEL VE TÜM KAMU İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

BAKANLIKLAR 2021 YILI İÇİN İLK İLANI YAYIMLADI!

Yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Bakanlıkların ilanlarına göre Kamuya 2021 yılı için binlerce memur alımı yapılacak. Söz konusu alım yapacak Bakanlık ilanları şöyledir:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 20 Memur Alımı ( Uzman Yardımcısı ) Yapacak!

Adalet Bakanlığı 55 Kamu Personeli Alım İlanı Yayımlandı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ticaret Bakanlığı 2019 ve 2020 KPSS İle 110 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 2020 KPSS İle 10 Avukat Alımı Yapacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 50 Memur Alımı ( Uzman Yardımcısı ) Yapacak!

MSB Kuvvet Komutanlıkları ve MSÜ 135 Memur Alımı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

MSB Genelkurmay Başkanlığı 55 Memur Alımı Yapacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 310 Memur Alımı: 

Bakanlık bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 2020 yılında da çeşitli kadrolarda memur alımı ilanı yayımlamıştı. Adayların Sınav aşamaları ve atanma aşamaları 2021 yılında da devam edecek. Ancak Yayımlanan bir diğer ilana göre ise Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 kişilik memur alımı kadrosu ile başvuruları 2021 yılında almaya başlayacak.

Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 Defterdarlık Uzman Yardımcısı alacak. Adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikleri taşıyor olmaları gereklidir. 

Özel olarak ise 35 yaşını doldurmamış olmak, Dört yıllık Lisans mezunu olmak ve 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P48 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

Başvuru Yapacak adaylar başvurularına 18 Ocak 2021 tarihi itibari ile başlayacak ve En geç 29 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapılmış olması gereklidir. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Bakanlığın bir diğer ilanına göre ise Stajyer Hazine Kontrolörü alımı yapılacak. Toplamda 10 kişilik kadro için adaylardan YDS ve KPSS şartı aranacak. Buna göre başvurular 03 Şubat 2021 tarihi ile 17 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı 500 Memur Alımı Yapacak!

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine 2021 yılı için Yurt Yönetim memuru alımı yapacak. KPSS En az 60 puan ile 63 fakrlı şehirde taşra teşkilatına yapılacak alımlar için başvurular 04 Ocak 2021 tarihi ile başlayacak ve en geç 20 Ocak 2021 tarihine kadar devam edecektir. Detaylı bilgi alak için Buraya Tıklayınız.

ASKERİ KOMUTANLIKLAR DA İLAN YAYIMLADI!

Milli Savunma Bakanlığı:

Milli Savunma Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kuvvet Komutanlıklarına, Milli Savunma Üniversitesi, TSK, Genelkurmay Başkanlığı gibi birimlerine en az lise mezunu adaylar içerisinden 190 memur alacak. Detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

BELEDİYELER 2021 YILI MEMUR ALIMI İLANLARINI DUYURDU!

2021 yılı Belediye Memur Alımı için ise Belediyeler ilanlarını yayımlamaya başladılar bile. Bu yönde şimdilik 3 farklı Belediye Memur Alımı ilanı yayımladı.

Tillo Beledyesi:

1 kişilik kadro ile Düz Memuru alımı kadrosunda KPSS en az 60 puan ile memur alınacak. Başvurular 18- 22 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak. Detaylı Bilgi Burada

Yayalakent Belediyesi:

Çankırı ilinde bulunan Yaylakent Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Genel idare Hizmetleri sınıfında 1 kişilik kadro ile Tahsildar alımı yapacak. Adaylardan lisans seviyesine P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. Başvurular 26-28 Ocak 2021 tarihlerinde. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Uzgörür Belediyesi:

KPSS En az 60 Puan İle Lisans mezunu Genel İdare Hizmetleri sınıfında 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapılacak. Başvurular 28 Ocak - 05 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacak. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi:

Belediye bünyesine 75 memur alımı yapacağını bildirdi. KPSS En az 60 puan ile İtfaiye eri alacak olup adayların Ön Lisans seviyesinde mezun olmuş olmaları gerekmeketdir. Detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

2021 Yılı için yayımlanacak memur personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2021, 09:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulk
Hulk - 1 ay Önce

100 bin personel alımı yapılıyor ilanları veriyorsunuz da polislikte 30 yaş sınırı engeli getirtilir belediyelerde ikametgah şartı getirtilir efendime söyleyeyım absurt bi sertifika şartı istenir eee vay efendim 100 bin memur alımıymış ya bırakın !!

tears
tears - 3 hafta Önce

hiç bir gelişmiş ülkede böyle yaş sınırı olayı yok. artık genç nüfus orta yaş nüfusa denk geliyor günümüzde bi ton 30 yaş üstü insan sırf yaştan dolayı madur oluyor ben daha donanımlı ve 3 üniv. mezunu olarak iş bulamayım lise mezunları atansın şaka gibi

.....
..... - 2 hafta Önce

30 yaş sınırı kaldırılmalı
Birçok insan mağdur
Yazık

Sinan
Sinan - 2 hafta Önce

Ben onlisans mezunuyum sonra lisans okudum yaş 38 diye sen yaslisin memur olamassin zihniyeti mevcut amma kpss ye gir yinede sinav parasi odemeye devam et ama memur alimlarinda yas 35 kusura da bakma ben de kpss ye girmiyom dört yildir biraktim kpss ye girmeyi zoruma giden şey ne yillarimiz okulda heba oldu meslek sahibi olamadik yazik yazik diyorum devletimizden ricam bu yaş sınırı kalksin 45 e cekilsin biseyler yapilsin böyle magduriyetler yasanmasin malesef işsizlik yüzünden yuva kuramiyoruz yas 35 i gecmisse ölüuamelesi yapiliyor ha bir tek iş ilanı vardı yaş sorunu olmayan onada muracat edemedim ikametgah sorunu varmış olurmu boyle bişey devletimizin bu konuya el atmasini cok çok rica ediyorum saygilar

3163 önlisans işletme yönetimi
3163 önlisans işletme yönetimi - 3 hafta Önce

3163 işletme yönetimi haberi yapın lütfen

ayse
ayse - 2 hafta Önce

lise mezunu atamalar olsun