2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İçin Yeni İlanlar Geldi!

Kamuya İlanlar yayımlanmaya başlandı. 2021 yılında 100.000 bin alım haberinin üzerinde ilanlar yayımlanıyor. İşte 2021 yılı için yayımlanan ilanlar.

2021 Yılı Kamuya 100 Bin Personel ve Memur Alımı İçin Yeni İlanlar Geldi!

Kamu Kurum ve Kuruluşları için kamuya ilanlar yayımlanmaya başlandı. 2021 yılı için 100 bin Memur Personel alımı yapılacak. Ayrılan bütçeye göre alımlar Bakanlıklar ve kurumlar tarafından yapılacak. 2021 Yılı henüz gelmedi ancak Kamu İlanları yayımlanmaya başlandı. Memur Alımı 2021 yılı için ve Personel Alımı 2021 yılı için ilanları ve detaylarını siz değerli okurlarımız için paylaşacağız.

Kamuya Memur Alımı için adaylardan bazı şartlar talep ediliyor. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Buna göre 

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
 • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
 • Daha önce görev yapılan Kamu Kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası almamış olmak,
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 
 • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

şartları aranacak.

GÜNCEL 2021 YILI MEMUR PERSONEL VE TÜM KAMU İLANLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

ADALET BAKANLIĞI 1500 İŞÇİ ALACAK!

Adalet Bakanlığı 2021 yılı kapsamında 1500 kişilik kadro ile Merkez ve Taşra teşkilatında görevlendirmek üzere Temizlik işçisi alacak. Alımlar en az İlköğretim mezunu adaylar içerisinden yapılacak olup adaylar başvurularını sadece İlköğretim mezunu olan adaylar yapabilecekler. Bu kapsamd en geç 08 Mart 2021 tarihine kadar yapılacak başvurular geçerli sayılacak. Başvurular İŞKUR aracılığı ile yapılacak olup detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

20 BİN ÖĞRETMEN ALIMI YAPILCAK!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 2021 yılı kapsamında sözleşmeli olarak 20 bin öğretmen alımı yapılacak. Öğretmen Kontenjan dağılımı ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BAKANLIKLAR 2021 YILI İÇİN İLK İLANI YAYIMLADI!

Yeni ilanlar yayımlanmaya devam ediyor. Bakanlıkların ilanlarına göre Kamuya 2021 yılı için binlerce memur alımı yapılacak. Söz konusu alım yapacak Bakanlık ilanları şöyledir:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 10 Coğrafi Bilgi Sistemi Memur Alımı Yapacak!

Dışişleri Bakanlığı Kahire Büyükelçiliği Sözleşmeli Personel Alımı İlanı!

ADALET BAKANLIĞI 2021 YILI 11 BİN 484 MEMUR PERSONEL ALACAK!

Adalet Bakanlığı farklı birimlerinde görevlendirmek üzere 2021 yılı Personel alımı ve Memur Alımı 2021 kapsamında alım yapılacak. Bu kapsamda adayların 2002 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans mezunu için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Sözleşmeli Zabıt Kâtibi, Mübaşir, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Şoför, Aşçı ve İşaret Dili Tercümanı Personel İstihdamı

 3.605 sözleşmeli zabıt kâtibi (EK 1/A), 700 sözleşmeli mübaşir (EK-1/B), 625 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi (EK-1/C), 110 sözleşmeli şoför (EK-1/D), 25 sözleşmeli aşçı (EK-1/E) ve 10 sözleşmeli işaret dili tercümanı (EK-1/F) olmak üzere toplam 5.075 personel alınacaktır.

Adalet Bakanlığı Merkez te Taşra Teşkilatı:

Farklı kadrolarda 237 Personel Alımı yapılacak.

Sözleşmeli İcra Kâtipliği

57 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında, sınavı yapacak adalet komisyonu olarak belirlenen adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ve sözlü sınav sonucuna göre 814 sözleşmeli icra kâtibi alınacaktır

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü:

4.918 infaz ve koruma memuru, 19 büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), 51 hemşire, 20 sağlık teknikeri, 157 teknisyen, 156 destek personeli (şoför), 33 destek personeli (aşçı), 4 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 5.358 personel alımı yapılacaktır.

ADALET BAKANLIĞI İLANLARI BURADA

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI:

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine 250 Memur alımı yapacak. Alımlar 16 farklı alanda yapılacak olup alana göre dağılım aşağıdadır. Adaylardan ise 657 sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. KPSS olarak ise 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.

 • İktisat / Ekonomi / Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 35,
 • Hukuk 35,
 • İstatistik / Ekonometri 30,
 • Kamu Yönetimi / Uluslararası İlişkiler / Siyaset Bilimi 30,
 • Psikoloji / Psikolojik Danışma ve Rehberlik 25,
 • Sosyal Hizmet 20,
 • Maliye / Muhasebe 15,
 • Sosyoloji 10,
 • İşletme / Endüstri Mühendisliği 10,
 • Çocuk Gelişimi ve Eğitimi / Özel Eğitim Öğretmenliği 10,
 • Gerontoloji / Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon / Sağlık Yönetimi 5,
 • Basın Yayın / Gazetecilik/ İletişim / Radyo, Sinema ve Televizyon 5,
 • Mütercim Tercümanlık / Türk Dili ve Edebiyatı / İngiliz Dili ve Edebiyatı 7,
 • Eğitim Programları ve Öğretmenliği / Eğitim Yönetimi ve Planlama / Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi / Bilgi ve Belge Yönetimi 5,
 • Mimarlık / Peyzaj Mimarlığı / Şehir ve Bölge Planlama 3,
 • Fizik Mühendisliği / İnşaat Mühendisliği / Makine Mühendisliği / Orman Mühendisliği / Ziraat Mühendisliği 5,

Aile Bakanlığı 250 Memur alımı ilanı hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

JANDARMA VE SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI:

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine KPSS Puanı ile veya KPSS olmaksızın sunay alımı yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı 550 kişilik boş kontenjan ile, Jandarma, Personel, İkmal, Maliye, İstihkam, Muhabere, Sağlık, Öğretmen, Mühendis, Veteriner, Hukuk ve Tabip alımı yapılacak. 

BELEDİYELER 2021 YILI MEMUR ALIMI İLANLARINI DUYURDU!

2021 yılı Belediye Memur Alımı için ise Belediyeler ilanlarını yayımlamaya başladılar bile. Bu yönde belediyeler yeni ilanları yayımladı. Belediyeler bünyesine, Zabıta memuru, İtfaiye eri ve farklı memur kadrolarında alım yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı Kadın Erkek adaylar içerisinden, Güverte, Makine, İkmal, Mühendis ve Hukuk alanlarında alım yapılacak.

Alımlar, Zabıta memuru, İtfaiye Eri, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni ve Müfettiş Yardımcısı kadrolarında alım yapılacak.

İşte ilgili ilanlar:

Belediye KPSS En Az 60 Puan İle 5 farklı Kadro İle 2021 Memur Alımı İlanı

Van Büyükşehir Belediyesi 7 Unvanda KPSS En Az 60 Puan ile 108 Memur Alımı!

Bahçelievler Belediyesi 7 Farklı Kadroda 83 Memur Alımı Yapacak! KPSS 60

Şahinbey Belediyesi KPSS Puanı İle Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

Van İpekyolu Belediyesi 60 KPSS İle 30 Zabıta Memuru Alımı İlanı 2021

Pendik Belediyesi 20 Zabıta Memuru Alımı İlanı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Şırnak Belediyesi 14 Memur Alımı Yapacak ( VHKİ ve Zabıta Memuru )

DİĞER MEMUR ALIMI İLANLARI BURADA

2021 Yılı için yayımlanacak memur personel alımı ilanlarından haberdar olmak için İşin Olsa Mobil Uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz. İşin Olsa İOS Mobil Uygulaması İçin BURAYA, İşin Olsa Android Mobil Uygulaması İçin BURAYA tıklayarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2021, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hulk
Hulk - 3 ay Önce

100 bin personel alımı yapılıyor ilanları veriyorsunuz da polislikte 30 yaş sınırı engeli getirtilir belediyelerde ikametgah şartı getirtilir efendime söyleyeyım absurt bi sertifika şartı istenir eee vay efendim 100 bin memur alımıymış ya bırakın !!

tears
tears - 2 ay Önce

hiç bir gelişmiş ülkede böyle yaş sınırı olayı yok. artık genç nüfus orta yaş nüfusa denk geliyor günümüzde bi ton 30 yaş üstü insan sırf yaştan dolayı madur oluyor ben daha donanımlı ve 3 üniv. mezunu olarak iş bulamayım lise mezunları atansın şaka gibi

.....
..... - 2 ay Önce

30 yaş sınırı kaldırılmalı
Birçok insan mağdur
Yazık

Sinan
Sinan - 2 ay Önce

Ben onlisans mezunuyum sonra lisans okudum yaş 38 diye sen yaslisin memur olamassin zihniyeti mevcut amma kpss ye gir yinede sinav parasi odemeye devam et ama memur alimlarinda yas 35 kusura da bakma ben de kpss ye girmiyom dört yildir biraktim kpss ye girmeyi zoruma giden şey ne yillarimiz okulda heba oldu meslek sahibi olamadik yazik yazik diyorum devletimizden ricam bu yaş sınırı kalksin 45 e cekilsin biseyler yapilsin böyle magduriyetler yasanmasin malesef işsizlik yüzünden yuva kuramiyoruz yas 35 i gecmisse ölüuamelesi yapiliyor ha bir tek iş ilanı vardı yaş sorunu olmayan onada muracat edemedim ikametgah sorunu varmış olurmu boyle bişey devletimizin bu konuya el atmasini cok çok rica ediyorum saygilar

ayse
ayse - 2 ay Önce

lise mezunu atamalar olsun

3163 önlisans işletme yönetimi
3163 önlisans işletme yönetimi - 2 ay Önce

3163 işletme yönetimi haberi yapın lütfen

fenasi kerim
fenasi kerim - 3 hafta Önce

oçları sadece akrabayı işe alırsnz

Derya
Derya - 3 gün Önce

33 yaşındayım ve 30 yaş sınırı yazık gerçekten 30 yaşını geçen yaşamasın artık