2020 Öğretmen Atamaları Ne Zaman? Selçuk Açıkladı!

Bakan Ziya Selçuk tarafından geçtiğimiz günlerde öğretmen atamaları ile ilgili açıklamalar gelmişti. Açıklamalarda bütçe görüşmelerinin yapıldığı dile getirildi. Detaylar haberimizdedir.

2020 Öğretmen Atamaları Ne Zaman? Selçuk Açıkladı!

Birçok öğretmen adayının merakla beklediği 2020 öğretmen atamasına ilişkin alım sayısı geçtiğimiz günlerde açıklanacaktı. Bu noktada 500 bin kişi tarafından beklenen bu atama Ziya Selçuk tarafından açıklanmış ve alım sayısının az olmasına karşın bakan "Bana kalsa ben '60 bin az, 80 bin olsun' derim. Biz şuna bakıyoruz; 'Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var' diye. Bunun da bir istatistiği var” şeklinde cevap vermişti. İlgili alım tarihi ise yine bakan tarafından açıklanmış olup detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.

Bütçe Görüşmelerinde Açıkladı

Bakan Selçuk, 2003'ten bu yana 23 bin 590 engelli çalışanlarının bulunduğuna dikkat çekerek çalışanların 7 bin 728'inin öğretmen kadrosunda olduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra 2020 Şubat’ta yapılacak olan alımda da 750 engelli öğretmeni kadrolarına katacaklarını bildirdi.Engelli personelle ilgili başka bir çalışmalarının daha bulunduğunu anlatan Selçuk, bunu, 2020 Şubat’ta yapılacak olan atama takvimi ve kontenjan ile birliktegelecek hafta içinde ilan edeceklerin açıkladı.

2019’da En Çok Sınıf Öğretmenliğine Kontenjan Ayrılmıştı

Öğretmen adaylarının merakla beklediği atamada, merak edilen bir diğer unsur da hangi branşa ne kadar kontenjan ayrılacağı oldu. Buna göre geçtiğimiz 2019 yılında öğretmen atamalarında, en fazla kontenjanı 3 bin 47 ile sınıf öğretmenliğine ayırmıştı. Din kültürü ve ahlak bilgisi için bin 910, İngilizce için 2 bin 38, ilköğretim matematik öğretmenliği bin 401, rehberlik bin 56, okul öncesi bin 601, özel eğitim bin 2, Türkçe bin 93, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 919 ve beden eğitimi öğretmenliği için de 845 kontenjan ayrılmıştı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE