2019 Yılında Memur Alım Sayısı Düşecek Mi? Ne Kadar Alım Yapılacak

Yüzbinlerce memur adayı tarafından merak edilen 2019 yılı memur alımlarında, memur alım sayısı düşecek mi, ne kadar alım yapılacak sorularına yanıt vermeye çalıştık.

2019 Yılında Memur Alım Sayısı Düşecek Mi? Ne Kadar Alım Yapılacak

Bilindiği üzere kamuda her kadrodaki FETÖ mensuplarının temizlenmesiyle beraber 2018 yılında çok ciddi bir personel alım süreci yaşandı ve hemen hemen her kadroya memur personel alımları gerçekleştirildi. Kurumların mevcut kadro sayılarını korumak, hizmetlerini sürdürülebilir kılmak amacıyla memur ve personel takviyeleri yapılarak, kamuda açılan yara sarılmaya çalışıldı. Bu alım süreçlerinde PÖH alımları, JÖH alımları, hakimler, savcılar, avukat, mühendisler, hatta düz memurluk kadrolarında da dahi, aklımıza gelebilecek kısacası tüm kadrolarda ilanlar yayımlandı.

2019 yılı memur alımlarında sayı azalabilir
2019 yılına giriş yaptığımız ve artık Ocak ayının sonlarına geldiğimiz şu günlerde beklenen baz ilanlar var. Bu ilanlar bekçi alımları, PÖH ve JÖH alımlarının yanı sıra, PTT bünyesine yapılacak alımlar ve uzun sürelerdir ciddi miktarlarda alım yapmayan Nüfus Müdürlüğü, DSİ gibi kurumlardan talep edilen ilanlardır. Bu alımların netleşeceği ve alımların Mart-Nisan ayları itibariyle başlayacağını isinolsa.com ekibi olarak öngörüyoruz, ancak yüklü miktarlarda en azından 2018 yılına oranla yoğun bir ilan sürecinin yaşanacağını düşünmüyoruz. Kamudaki bazı ihtiyaçların da yakın dönem içerisinde zaten TYP ilanları kapsamında yaklaşık 50-60 bin kişilik bir alımla karşılandığını gördük. Her ne kadar alımların çok sayıda yapılmayacağını düşünsekte 2019 yılı için 30-40 bin civarında bir memur personel alımının toplam olarak yapılabileceğini söyleyebiliriz. Tüm bu alımları takip etmek ve bildirim almak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

Uygulamalarımız için tıklayınız.
 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kartal
Kartal - 2 yıl Önce

Merkezi sınavı (KPSS) bitirdiler herkesi açıktan alıyorlar aldıklarının çoğu da öğretmen, sağlık personeli vb. geri kalanlar mal gibi sınava giriyoruz

Harun
Harun - 2 yıl Önce

Maliye alım yapmayaçak mı 2018 de alımı pek olmadı