2019 İkinci Yarısında Kamuya Memur Alımları Hız Kazanıyor! İşte Şartlar

2019 yılının ikinci yarısına geldik ve memur alımları hız kazanmaya başladı. Bir çok Kamu kurumu bu dönemde memur alımı yapacak. Kimler başvuru yapabilir?

2019 İkinci Yarısında Kamuya Memur Alımları Hız Kazanıyor! İşte Şartlar

2019 yılının ikinci yarısına gelmemiz ile birlikte memur personel alımı ilanları yayımlanmaya başlandı. 2019 yılı Ocak ayından Temmuz ayına kadar pek fazla memur alımı ilanı yayımlanmamıştı. Adaylar bu duruma tepki göstermişlerdiki bu durum Malesef ülkemizin seçim aşamalarındna kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. 

2019 yılı yerel sçeimlerin tamamlanması ile birlikte memur alımı ilanları gelmeye başlandı ve Bakanlıklar bu yönde duyurular yapmaya başladılar. Bazı kamu kurumları ise faliyete geçti ve memur alımı ilanlarını yayımlamaya başladılar.

ALIM YAPAN VE YAPACAK KAMU KURUMLARI:

2019 yılı itibari ile sizlere Memur alımları, Bekçi alımları, Polis alımları hakkında tüm detayları ve ilanları sizlerle paylaşmıştık. 2019 yılının ikince yarısına geldiğimizde ise yeni memur alımları yapılacağını görüyoruz. Şu anda alımları devam eden memur alımlarında Adalet Bakanlığı yer alıyor. Bir yandan ise 09 temmuz 2019 tarihi itibari ile Merkezi yerleştirme ile binlerce memur personel alımı yapılacak.

Önümüzdeki günlerde ise memur alımlarının yayımlanması beklenen duyurulardan yer alan, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Polis Akademisi Başkanlığı gibi kurumların memur ve polis alımı yapmaları bekleniyor. Aşağıda sizlere başvuruları hala devam etmekte olan kurumları ve alım yapması planlanan kurumların bilgisini vereceğiz.

Adalet Bakanlığı ce CTE : Adalet Bakanlığı geçen hafta yaptmış olduğu duyuruda 12 bin 740 memur alımı yapacağını belirtmişti. Alım yapılacak pozisyonlar ,se, Destek Personeli, Zabıt katibi, Mübaşir, İnfaz ve Koruma memuru, İcra katibi, Hemşire, teknisyen gibi kadrolar yer alıyor. Adalet bakanlığı alımlarında adaylardan Kamu Personeli Seçme SInavından en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor ve Lise, Ön Lisans ve lisans mezunlarının başvuru yapabileceği pozisyonlar yer alıyor. Başvurular temmuz ayının başlaması ile birlikte 15 20 günlük bir maraton sonrası sona erecek. Adalet bakanlığı ilanı hakkında tüm detaylar için Buraya Tıklayınız.

Jandarma Genel Komutanlığı: Jandarma bünyesinde buluna sbay ihtiyacını karşılamak için en az lise mezunları arasında muvazzas subay alacak. Ancak adayların öncelike jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde eğitim almaları gereklidir. Bu yönde Erkek adaylar içerisinden 220 öğrenci alımı yapılacak. Başvurular en geç 26 temmuz 2019 tarihine kadar yapılması gereklidir. İlan hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

YAKIN ZAMANDA YAYIMLANMASI BEKLENEN İLANLAR:

Kültür ve Turizm Bakanlığı: Bakanlık geçtiğimiz ay resmi internet sitesinde yayımladığıu duyuruya göre, 785 kişilik kadro ile farklı alanlarda memur alımı yapacağını duyurmuştu. Henüz ilan yayımlanmadı ancak önümüzdeki günlerde yayımlanması bekleniyor. Bakanlık açıklamasında, 500 Kütüphaneci, 50 Mühendis, 65 Mimar, 50 Şehir Plancısı, 50 Tekniker, 25 Arkeolog, 25 Müze Araştırmacısı ve 20 Mütercim Tercüman alacağını belirtti. Detaylı Bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

PTT : PTT 2019 yılının başındna itibarek her zaman gündem konusu olmuştur ve adaylar tarafından sürekli merak ediliyor. PTT ilanının ilk etapta 5 bin alım yapacağını duyurulmuştu ve bu başvuruların 2 ay içerisinde yayımlanması bekleniyor. Duyurular hakkında ve kadrolar hakkında detaylı bilgi alabilmek için Buraya Tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı: Bakanlık geçtiğimiz hafta twitter hesabında ve TV programlarında yapmış olduğu duyuruya göre 29 bin personel alımının ilk etabında 12 bin kişilik boşluk ile memur alacak. Sağlık Bakanı yaptığı duyuruda başvuruların 1 ay içerisinde başlanacağını belirtti. Ayrıca ilk etapta, Biyolog, Ebe, Çocuk Gelişimcisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Fizyterapist, Hemşire, İş ve Uğraş Terapisti, Sağlık Fizikçisi, Sağlık Teknisyeni, Sağlık Teknikeri, Sosyal Çalışmacı, Perfüzyonist, Psikolog ve odyolog kadrolarına alım yapılacak. İlan hakkında ve duyuru hakkında deataylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Söz konusu olan memur alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylardan, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmmak, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, ÖSYM tarafından yapılan kamu Personeli Seçme Sınavından lise, Ön Lisans veya Lisans puan türünden puan sahibi olmak gibi başvuru şartları yer alıyor.

TEMMUZ AYI MEMUR PERSONEL ALIMI İLANININ TAMAMNINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mavisu66
Mavisu66 - 2 yıl Önce

Yaş sınırı nedir Allah aşkına ya 35 i geçtik nolacak aç mi kalalım.

Kırmızı balik
Kırmızı balik - 2 yıl Önce

Peki ekpssliler nolacak sürundure surundure alıyorlar beklemekten bir hal olduk bir çit yok