2018 Önlisans KPSS 50-55-60-70 Puanlarla Memur Alımı Yapan Kurumlar Listesi

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Önlisans 2018 sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte puanlarını öğrenen milyonlarca adayın merak ettiği KPSS 50, 55, 60, 65, 70 gibi puanlarla yapılan memur alımları ve düşük puanla memuriyet sürecine dair bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz...

2018 Önlisans KPSS 50-55-60-70 Puanlarla Memur Alımı Yapan Kurumlar Listesi

Kamuya ve bağlı kuruluşlarına başvuruda bulunarak, hayal ettikleri pozisyonda memur olmak isteyen milyonlarca aday için süreç başladı. KPSS Önlisans 2018 sonuçları açıklandı ve adaylar puanlarını ÖSYM üzerinden T.C kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrendiler. Meraklı bekleyişin son bulmasıyla beraber adaylar için oldukça önemli bir dönemin içerisine girmiş bulunuyoruz. Sonuçların açıklanması demek, adayların memur alım ilanlarını takip etmesi, merkezi atama tercihlerini yapması ve memuriyet hayali için çaba sarfetmesi olarak aktarılabilir. Buradan hareketle 11-20 Aralık 2018 tarihinde yapılacak merkezi atama tarihinden önce, açıktan alım yapan kurumlara, düşük KPSS puanlarıyla örneğin 50, 55, 60, 65 KPSS puanlarıyla memur alımı yapan kurumlara değinmeye, bu konu hakkındaki merak edilenleri yanıtlamaya çalışacağız.

Düşük puanlarla memuriyet hayal mi?

Kamuda memur olmak için bilindiği üzere yayımlanan her ilanın başvuru şartı olarak aktarılan baraj KPSS puanının öncelikli olarak sağlanması gerekir. KPSS puanı bulunan ve diğer şartları taşıyan adaylar memur alım ilanlarına başvurularda bulunabilirler. Bu noktada puanı düşük olan adayların başvurularda hayal kırıklığı yaşamamaları, tüm bilinmesi gerekenleri önceden bilmeleri noktasında bilgi vermeye çalışacağız. Kamuya memur alımları genellikle 70 puan üzerinden yapılır. Bazı durumlarda kurumların personel ihtiyacını karşılamak amacıyla bazı pozisyonlar için; 55, 60, 65 gibi puanları aradığı da görülmektedir. Puanı düşük olan adaylar; bu alımları takip etmelidirler. Belediyeler, zabıta alımları, düz memurluk alımları, katiplik alımları, teknisyenlik ya da diğer personeller sınıfında nitelendirilebilecek çok sayıda kadronun puanı düşüktür. Bu kadrolardan yalnızca düzenli olarak zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi kadrolar için minimum 70 KPSS puanı aranır, bunların dışındaki kadrolarda 55, 60 puanlar üzerinden ilanların yayımlandığı görülebilmektedir. Kurum düzeyinde bu alımlara bakacak olursak; Sayıştay, Danıştay, Yargıtay, CTE, DSİ, Belediyeler, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Güvenlik Komutanlığı, Öğretmenevleri gibi daha çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından düşük KPSS puanlarıyla memur alımları yapılmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
çaresiz
çaresiz - 2 yıl Önce

önemli olan kpss puanı değil bizleri mağdur eden otuz beş yaş sınırı

Yazel Demirci
Yazel Demirci - 2 yıl Önce

Polis ve pöh olmak için ön lisans sınavını bekleyen milyonlardan biri olarak yazıyorum , taban puanın 60 ve üzeri olması bizlere bir kez el uzatmaktan başka birşey olmayacak . Marketlerde cafelerde temizlik şirketlerinde çalışmış biri olarak vatandaşa hizmet etmek de güzel birşey evet , ama ben artık " vatana " hizmet etmek istşyorum . Ellerim yeteri kadar koli taşıdı , cam sildi . Ama hiç vatanı korumayı tatmadan bir amaç için savaşmadan ölmek istemiyorum . O üniformayı giymek benim de hakkım değil mi ?

Hulya
Hulya - 2 yıl Önce

Yas sarti kaldırılsin