20 Bin Öğretmen Alımı Başvurularında Sona Geliniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı başvurularında sona geliniyor. Başvurular bitmeden adayların müracaatları bekleniyor.

20 Bin Öğretmen Alımı Başvurularında Sona Geliniyor!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her sene ortalama 20 bin civarı öğretmen ataması yapılmaktadır. Farklı branşlara göre atamalar yapılmakta olup öğretmen adayları müracaatlarını Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS, Eğitim Bilimleri ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ÖABT sınavlarının ortalamasından oluşan puanı ile müracaat etmektedir. Müracaatlar ilk atama sitesi üzerinden 6 Ocak tarihi itibari ile başladı ve adayların 10 Ocak tarihine kadar kesin kayıtlarını yapmalarını gerekmektedir.

81 BİN BAŞVURU ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin kişilik öğretmen atamasına şu ana kadar 81 bin kişi başvurdu. Yarı gün sonuna kadar ilgili sayının 90 binin üzerine geçeceği tahmin edilmektedir. Buna göre adaylar ilk atama sitesine kimlik bilgileri ya da e-devlet şifreleri ile giriş yaptıktan sonra karşılarına çıkan adımlı formun tamamını doldurmak ve yine fotoğraf, adli sicil kaydı, sgk prim dökümü gibi detayları sisteme yüklemesi gerekmektedir. Başvuru adımlarının tamamını yapan adayların en yakın il milli eğitim müdürlüğüne de gitmesi gerekmektedir.

İl milli eğitim müdürlüğüne giden adaylar kimlikleri ile işlem yapmakta olup başvurularını onaylatması ve iglili çıktılarını alması gerekmektedir. Çıktılar alındıktan sonra adaylar sonuçların açıklanma tarihini beklemesş gerekmektedir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE