2 Yeni Üniversiteye Bin 141 Memur Alımı Yapılacak

İzmir'de bulunan iki yeni üniversite için toplam 1141 memur alımı yapılacak. İşte tüm detaylar ve bilgiler.

2 Yeni Üniversiteye Bin 141 Memur Alımı Yapılacak
Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan devlet üniversiteleri yayımladıkları ilanlar ile akademik personel, personel ve memur alımı yapmaya devam etmektedir. Şu anda 81 ilin tamamında devlet üniversitesi bulunmakta olup büyük şehirlerde birden fazla üniversite bulunmakta ve yeni üniversitelerin açılması ile birlikte üniversitelere eklenen fakülte ve ek binalar ile öğrenci sayısı giderek artırılmaya çalışılmaktadır. Öğrencilerin en yoğun olarak bulunduğu bölgelerden bir tanesi olan İzmir şehri için Bakırçay Üniversitesi ve Demokrasi Üniversitesi adı verilen iki yeni üniversite daha açıldı. Bu üniversiteler için bin 114 memur alımı yapılacak.

Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapılacak?

İzmir'e açılan Bakırçay Üniversitesi ve Demokrasi Üniversitesi hakkında bilgi Eylül ayının ilk haftasında yayımlanan Resmi Gazete'de verildi. Yine bu bildiri de boş kontenjanların doldurulması için memur alımının da gerçekleştirileceği açıklanmıştı.

İzmire açılan iki yeni üniversite için sekreter, avukat, hemşire, bekçi, hizmetli, aşçı, şoför, memur, mühendis, teknisyen, şef, doktor, bilgisayar işletmeni vb. gibi pozisyonlar için toplam 1141 personel alımının yapılması bekleniyor.

Alımlar Ne Zaman Yapılacak

Şu an için alımların ne zaman yapılacağına dair her hangi bir bilgi yok. Ancak ilerleyen günlerde bu konu hakkında da resmi bir açıklamanın yapılması ve adaylardan aranan şartların duyurulması beklenmektedir. Bu duyurunun yapılması ile bizlerde sizleri bilgilendireceğiz.

YORUM EKLE