2 Devlet Kurumu ( NVİ ve KDK ) 30 Memur Alımı Yapıyor! 2017 ve 2018 KPSS İle

Devlet Kurumları tarafından yayımlanmış olan ilana göre farklı pozisyon ve niteliklerde toplamda 30 kişilik boş kadro ile memur personel alımı yapılacak. Söz konusu kurumlar NVİ ve KDK olarak belirtilmiş ve başvuru şartlarına haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.

2 Devlet Kurumu ( NVİ ve KDK ) 30 Memur Alımı Yapıyor! 2017 ve 2018 KPSS İle

Her geçtiğimiz gün yayımlanan ilanlara göre kamuya bir çok devlet kurumu memur alımı gerçekleştirecek. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizler için hazırladığımız bu haberimizde 2 Devlet Kurumu bünyesine farklı pozisyonlarda ve alanlarda memur personel alımı gerçekleştirecek. Buna göre adaylardan aranan başvuru şartları ve nitelikleri belirlendi.

HANGİ KURUMLAR ALIM YAPIYOR?

Söz konusu bahsini geçirdiğimiz Devlet kurumları, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'dür. Buna göre KDK ( Kamu Denetçiliği kurumu ) bünyesine 15 kişilik kadro ile, 7 Hukuk ve 8 Siyasi bilgiler, İktisadi ve idari bilimler, Fakültelerin İktisat ve İşletme fakültelerinden mezun olan memur alımı yapılcak. Yapılak Sözlü sınava kadro sayısının 4 katı kadar aday davet edilecek olup adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre ise değerlendirme yapılacaktır.

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Mdüdürlüğü ise bünyesine 15 kişilik boş kadro ile Bilişim personeli alacak. Bu yönde adaylardan KPSS puan türü ve YDs puan şartı aranacak.

ADAYLARDAN ARANAN BAŞVURU ŞARTLAR:

Adaylardan bazı genel ve bazı özel nitelikler aranacak. Ancak her iki kurum içinde adaylardan genel olarak, 657 Sayılı devlet memurları kanununa göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve herhangi bir suç hükmlülüğü bulunmamak gibi genel nitelikler aranacak.

Ayrıca adaylardan özel olarak ise, Kamu Denetçiliği Kurumu, Hukuk fakültesi mezunu veya  Siyasi bilgiler, İktisadi ve idari bilimler, Fakültelerin İktisat ve İşletme fakültelerinden mezun olmak ve bu yönde Hukuk alanı için KPSSP4 ve Diğer alanlar için KPSSp33 veya KPSSP38 puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmak şartları aranacak.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ise, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve YDs den ingilice dilinden puan almış olmaları ve dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar başvurularını belirtilen başvuru süresi içerisinde yapmaları gereklidir. Buna göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü için başvurular 16 - 24 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kamu Denetçiliği Kurumuna ise, 22 Ekim 2018 tarihi ile 05 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular ise, Kamu Denetçiliği Kurumu İnternet sitesi üzerinden edinelecek başvuru formunu doldurarak Online, Şahsen veya posta yolu ile yapmaları gerekmeketdir.

İlanlar hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Kamu Denetçiliği Kurumu 15 Memur Alım İlanı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Personel Alım İlanı

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 10:24
YORUM EKLE