1500 Trafik Polisi Alımı Yapılacak, Polis Kıyafetlerine Güncelleme Geldi! İlan Ne Zaman Yayımlanır

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, trafik polislerinin yeni kıyafetlerine yönelik bazı bilgilendirmelere yer verilerek, yapılan bu görünüm güncellemesine dair detaylar paylaşıldı...

1500 Trafik Polisi Alımı Yapılacak, Polis Kıyafetlerine Güncelleme Geldi! İlan Ne Zaman Yayımlanır

Bilindiği üzere 2019 yılı polis alımları bekleniyor. Yapılan açıklamalarda özellikle PÖH ve JÖH alımlarına da yer verilerek, PÖH alımı için sayının netleştirilmeye çalışıldığı, polis memurlarının arasından PÖH kadrolarına da alımların söz konusu olduğu ifade edilmişti. PÖH alımlarını bekleyen vatandaşlar için isinolsa.com olarak yaptığımız haberlerde, PÖH alımının bu polis memurlarından da yapıldığını ve mevcut ihtiyaç analizlerinin tamamlanmasının ardından gündeme gelebileceğini ifade etmiştik.

1500 trafik polisi alımı

Yapılan bir diğer açıklamada ise 1500 trafik polisi alımı yapılacağı ifade edilmiş, müjdeli haber kamuoyuna yansımıştı. Ancak trafik polisi alımları bilindiği üzere doğrudan ilan yoluyla, dışarıdan başvuru yapacak kişilere yönelik değil. Trafik polisi alımları, mevcut kadro içerisinden yani hali hazırda EGM bünyesinde polis olarak görev yapan kişiler arasından yapılan başvurularla alınıyor. Trafik polisi alımına yönelik duyuru beklenirken, trafik polisi kıyafetleri için de güncelleme uygulandı. 1500 trafik polisi alımı haberinin yeniden yöneltilmesine neden olan bu güncellemeyle alakalı olarak İçişleri Bakanı Soylu " Bu kıyafetlerin bir özelliği var 1.si özgün, 2.si kalite, 3.sü görünür. Bu üçünü düşünmeye çalıştı arkadaşlarımı ve hakikaten iyi bir sonuç elde ettiler. Yni, örneğin İngiltere bazlıdır biraz trafik kıyafetleri genelde, bizimkisi kendimize ait bir özgün yapısı var, onların kendilerine ait karekodları vardır. Bizimkiler daha ziyade kendi çizgilerimizi kendi alanımızı yansıtıyor. Ama temel mesele gönüllülük burda. Siz de biliyorsunuz ki trafik kıyafetleri bazen, trafik polis memurlarımızın da kazaya kendilerinin maruz kalmalarına sebebiyet teşkil ediyor. Bunu haberlerinize de yansıtıyorsunuz, bunun için önemli bir fayda ortaya koyacağını düşünüyoruz. " şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER