1487 Büro Memuru Alınacak! En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Yok

İŞKUR aracılığıyla yürütülen memur personel alımlarında 1487 büro memuru alımı yapılacaktır. Yürütülen memur alım ilanlarında başvuru şartları ve detaylar haberimizde...

1487 Büro Memuru Alınacak! En Az Lise Mezunu KPSS Şartı Yok

Büro memuru kadrosu ilgi gören ve sürekli olarak yayımlanan memur alım ilanlarının başında geliyor. İŞKUR aracılığıyla yayımlanmakta olan bu ilanlarda, kamu ve özel sektöre çok sayıda kişinin yerleştirmeleri gerçekleştiriliyor. Hem özel sektör hem de kamudaki memur personel ihtiyacının karşılanması amacıyla İŞKUR ilanların yayımlanma ve başvuru süreçlerini yürütüyor. Bu ilanlarda en az lise mezunu ve KPSS şartı aranmaksızın olarak belirtilen ilanşartları yer alırken, toplamda 1487 kişilik büro memuru alım ilanı yer alıyor. Yayımlanan ilanlara başvuruda bulunacak kişiler, büro memuru pozisyonunda; ofis işlerini yapmak, evrak depolama düzenleme işlerini yürütmek, amirinden gelen görevleri yerine getirmek, telefonlara bakmak, arşiv dosyalarını oluşturmak, faturaları kontrol etmek ya da oluşturmak, muhasebe birimine yardımcı olmak, ofisin telefon trafiğini yönetmek gibi çeşitli işleri gerçekleştirmek üzere görevlendirilebilmektedirler. Hem özel sektör için hem de kamu için benzer görevleri büro memurlarına yerine getirmektedir.

Başvuru şartları: Kamu haklarından mahrum bırakılmamış, sağlık problemi bulunmayan ya da görevini yapmasına engel bir rahatsızlığı bulunmayan, iletişim becerileri gelişmiş, güleryüzlü, en az lise mezunu, kendisine verilen görevleri yerine getirebilecek, kişisel sorumluluk bilinci gelişmiş, takım çalışmasına yatkın, mesai saatlerine uyabilecek, kendini geliştirmeye açık olan, yardımlaşmayı ve problem çözmeyi ilke edinmiş, hizmet anlayışıyla görev almayı benimsemiş, çalışma ortamının düzen ve disiplinine dikkat eden, mesai saatleri içerisinde yalnızca görevini, hizmetini yerine getirmeye odaklı, askerliğini yapmış ya da ilişiği bulunmayan, terörle alakalı faaliyetlerde yer almamış, kamu zararına bir eylemde ismi anılmamış, kötü şöhretle anılmayan kişilerin alımı yapılmaktadır. Yayımlanan ilanlara başvurular iskur.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilmektedir.

YORUM EKLE