10 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak! Tüm Vilayetlere Bekçi Alımı Hakkında

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarından sonra gündeme gelen 10 bin 500 bekçi alımının ne zaman yapılacağı, tüm vilayetlere bekçi alımı hakkında tüm detaylar haberimizde...

10 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak! Tüm Vilayetlere Bekçi Alımı Hakkında

Geçtiğimiz günler itibariyle Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine bekçi alımı yapılacağı aktarılmıştı. Bu açıklamaların kamuoyuna yansımasının ardından Resmi Gazete' nin ilgili sayısında Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosu için 10 bin bekçi kadrosu ihdası gerçekleştirilmişti. Bu kadro ihdası Resmi Gazete' de 10 bin kişi olarak yayımlanmıştı ancak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nun açıklamalarıyla kadro sayısının daha fazla olduğu ortaya çıktı. İçişleri Bakanı katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamasında, bekçi alım kadrosundaki sayının 10 bin 500 olduğunu ifade ederek, bekçilerin görev aldıkları günlerden itibaren hırsızlık sayılarında meydana gelen azalışa dikkat çekmişti. Bekçilerin mahalli idarelerde görev alarak, güvenliği sağlaması; şehir hayatının güvenliğinin en üst düzeyde tutulması noktasında önemli bir kuvvet olduğu aktarılan alımlara dair yeni alımların yapılacağı bilgisi aktarılmıştı.

10 BİN 500 BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN?

Yüzbinlerce kişi tarafından merakla beklenen 10 bin 500 bekçi alımı için net bir tarih açıklaması yapılmadı. Yapılan açıklamalarda, yalnızca alımların gerçekleştirileceğine ve tüm vilayetler için bu alımların uygulanacağına yer verildi. Bekçi alımı için adayların meraklı bekleyişleri sürüyor. Daha önce gerçekleştirilen alımlarda aranan şartlarla birlikte, en az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği düşünülen bu alımlar hakkında tüm gelişmeler de yine isinolsa.com sitemiz üzerinden sizlere duyurulacaktır. 2019 yılı itibariyle söz konusu bekçi alımlarına yönelik ilanın kamuoyuna duyurulması beklenmektedir.

10 bin 500 bekçi alım sürecine yönelik tüm gelişmelerden haberdar olmak ve mobil uygulamalarımızı indirmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ramazan Usta
Ramazan Usta - 2 yıl Önce

Sayın Bakanım beklemedeyiz umutlarımız alımların bir an önce gerçekleşmesi yönünde saygılarımla...

kudret demir
kudret demir - 2 yıl Önce

bekçilik için bile lise ve yaş istiyorsunuz devlet bünyesinde yetişenler her kamu kurumuna memur olarak tercih yapıyor hemde yaş şartı yok vede ilk okul mezunu

Abdullah arslan
Abdullah arslan - 2 yıl Önce

Öncülük ilk okul mezunu olsun onlarda tc vatandasi

Aslan
Aslan - 2 yıl Önce

Lütfen askerlik şartı kaldırılsın sayın bakanım

Alperen
Alperen - 2 yıl Önce

Lütfen askerlik şartı kaldirilsin

Cezmi
Cezmi - 2 yıl Önce

Alın diyor lar hani nerde önce torpil lilerin sonraki bize gelecek

ayaz
ayaz - 2 yıl Önce

askerlik sarti kaldirilsin lutfen

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

İlk tolpil sonra siz .