Yüksek Seçim Kurulu Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Yüksek Seçim Kurulu memur alımı yapacak. Başvurularda son günlere geldik. Peki kimler başvuru yapabilecek? Değerlendirmeler nasıl olacak?

Yüksek Seçim Kurulu Memur Alımı Başvurusu Sona Eriyor!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Memur Alımı yapacak.

Geçtiğimiz gün yayımlanan ilana göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı ( YSK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Sözlü sınav sonucuna göre 15 kişilik boş kadro ile Seçim Uzman yardımcısı alımı yapacak. Bu kapsamda adayların KPSS puanı sırasına göre yapılacak değerlendirme ile adaylara Giriş sınavı yapılacak. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar için detayları sizlerle paylaşacağız.

Kimlerin Başvurusu Geçerli Sayılacak?

Yüksek Seçim Kurulu Memur Alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu nitelikleri ve özel nitelikleri taşıyan adayların başvuruları geçerli sayılacaktır. Bu kapsamda;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Şartları aranacak. özel olarak ise KPSS, Eğitim, ve yaş nitelikleri aranıyor.

KPSS Şartı: En az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından birisinden mezun olması,

Yaş Şartı: Giriş (sözlü) sınavının açıldığı yılın Ocak ayının birinci günü (1 Ocak 2020) itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması (01/01/1985 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak

Eğitim Şartı: ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS P4 veya KPSS P5 türlerinden en az yetmiş puan almış olmak.

Başvurularda Son Günler!

YSK Memur alımı başvuruları 16 Aralık 2002 tarihi ile başlamış olup en geç 23 Aralık 2020 tarihinde sona erecek. Henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını YSK esmi internet sitesinde (https://www.ysk.gov.tr) yer alan “Başvuru Formu” eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

Değerlendirmeler Nasıl Olacak?

Giriş (sözlü) sınavına, atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday çağırılacaktır. Aranan nitelikleri taşıyan adaylardan KPSS P4 veya KPSS P5 puan türünden en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere sıralama yapılacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü giriş sınavına çağırılacaktır.

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat
Suat - 3 yıl Önce

Allah kahretsin sizi, güvenliği bile yaşa bağladiniz