Vakıflar Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatına Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Kültür Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Memur Alımı ilanı yayımladı. Merkez Teşkilatına yapılan Müfettiş yardımcılığı Giriş sınavı detayları haberdedir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatına Memur Alımı İlanı Yayımlandı

Vakıflar Genel Müdürlüğü Memur Alımı Yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olan Vakıflar Genel Müdürlüğü Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının merkez Teşkilatı olan Ankara ilinde görevlendirmek üzere 5 kişilik boşluk ile Müfettiş Yardımcısı Alımı yapılacak. Bu yönde alımlar Genel Müdürlüğüe Genel İdare Hizmetleri sınıfında 7. dereceli kadroya 5 memur alımı yapılacak.

Müfettiş Yardımcılığı giriş sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar bazı genel ve özel niteliklere sahip olmaları gereklidir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan şartlara sahip olmak,

2- Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

3- 01.01.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,

4- ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yılında yapılan A grubu kadrolara atanacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP48 puan türünden 80 ve daha üzeri puan alan adaylar arasından yapılacak başvurularda en yüksek puan sıralamasına göre ilk 100 kişi içerisinde bulunmak, (Puanı 100. aday ile eşit olan adaylar da sınava kabul edilecektir.)

5- 2018-2019-2020 yıllarında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavlarının (YDS) birisinde en az (E) seviyesinde başarılı olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Vakıflar Genel Müdürlüğüne Memur alımı için başvuru süreci başladı. En geç 18 Aralık 2020 tarihine kadar yapılacak başvurular kabul edilecek. Adaylar başvurularını başvuru belgeleri ve başvuru formu ile birlikte Bayındır 1 Sokak No: 3 Kızılay / ANKARA adresindeki Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına doğrudan veya iadeli taahhütlü posta ile müracaat edeceklerdir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER:

a) Son 6 ay içinde çekilmiş 4,5x6 ebatında 4 adet vesikalık fotoğraf,

b) Mezuniyet Belgesinin aslı, Genel Müdürlükçe onaylı örneği veya e-Devlet üzerinden alınan çıktısı,

c) KPSS ve YDS sonuç belgesi,

d) Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına,

- Sabıka kaydı bulunmadığına,

- Sağlık durumu bakımından yurdun her yerinde, her türlü iklim ve yolculuk koşullarında görev yapmaya elverişli olduğuna,

Dair adayın el yazısıyla yapacağı beyan başvuru formuna eklenecektir.

İLANIN TAM METNİ

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 13:31
YORUM EKLE