Üniversite Lisans Mezunu KPSS Siz Memur Alımı Yapacak! Şartlar Nedir?

Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere KPSS şartı olmaksızın memur alımı yapacağını bildirdi. İşte başvuru şartları ve ilanın detayları.

Üniversite Lisans Mezunu KPSS Siz Memur Alımı Yapacak! Şartlar Nedir?

Dicle Üniversitesi memur alımı için ilan yayımladı. Yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Dicle Üniversitesi bünyesindeki eksikliğini karşılamak üzere 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanununun ilgili hükümleri uyarınca 1 kişilik boş kadro ile İç Denetçi Alımı yapılacak. Adyalardan KPSS şartı aranmayıp KPSS Siz Memur Alımı Yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

1. 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 68/B maddesinde belirtilen şartları taşımak.

3. Bir kamu kurumunda çalışmakta olup Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen Kamu İç Denetçi Sertifikasına sahip olmak.

4. İç Denetçilik mesleğinin gerektirdiği bilgi, ehliyet ve temsil yeteneğine sahip olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Dicle Üniversitesi KPSS Siz Memur alımı için Başvurular 26 EKim 2020 tarihi itibari ile başlayacak olup en geç 09 Kasım 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu yönde adaylar başvurularını sadece istenen belgeler ile birlikte Dicle Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gereklidir.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

YORUM EKLE