Üniversite Hastaneleri Mülakatsız Kura ile Sağlıkçı Memur Alacak!

Kamu hastaneleri ve sağlık kurumlarına mülakat olmadan sadece kura ile sağlıkçı alımı için yönetmelik değişikliği yapılmıştı. Yeni bir yönetmelik değişikliğine göre Üniversite Hastanelerine de kura ile sağlıkçı, işçi ve personel istihdamı yapılabilecek.

Üniversite Hastaneleri Mülakatsız Kura ile Sağlıkçı Memur Alacak!

Temizlik görevlisi, koruma ve güvenlik görevlisi, bakım ve onarım hizmetlerinde Üniversite Hastanelerine personel alımları yapılırken Mülakat şartı aranmayacak. Bu konuda yeni bir karar resmi gazetede ilan edildi.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ, GÜVENLİKÇİ BAKIM ONARIM;

26 Mart perşembe tarihli 31080 sayılı mükerrer sayısına göre Kamu kurumlarında işçi alımlarında uygulanacak usul ve esaslar hakkındaki yönetmelik değişti Eklenen geçici maddeye göre devlet üniversite sağlık uygulama ve araştırma hastanelerinde istihdam edilecek olan temizlik görevlisi, güvenlik ve koruma görevlisi, bakım onarım işçileri doğrudan noter kurası ile başka bir sınava tabi tutulmadan alınabilecekler.

KURA İLE PERSONEL ALIMI;

Alımlarda noter kurası gerçekleşecek. Alınacak olan kadro adeti kadar asıl ve yedek aday belirlenecek. Asıl listedeki adaylardan başvuru şartlarını taşımayanlar yedek listedeki sıralamaya göre alımlar yapılabilecek.

Diğer bir gelişmeye göre ÖSYM 2020/5 ilan kılavuzu açıklandı. Sağlık bakanlığı 14 bin işçi ile 18 bin sağlık personeli kadrolarında hemşire, teknisyen, ebe ve diğer sağlık kadroları için başvurular 26 Mart tarihi itibari ile başladı. Adaylar bu alımlardan 14 bin işçi istihdamında 2 bin güvenlik görevlisi, 14898 kişilik temizlik kadrosundaki İŞKUR üzerinden yapabilecekler.

ÜNİVERSİTE HASTANE ÇALIŞANINA PERFORMANS ÖDEMESİ;

Geçtiğimiz günlerde YÖK Başkanı Yekta Saraç Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile yaptığı görüşmeler sonucunda Üniversite hastanelerinde görev yapan sağlık personellerine de performans ek ödemelerden yararlanabilecek. Bakan Albayrak sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 1,5 Milyar Tl kaynak ayrıldığını Üniversite hastanesi çalışanlarına da ödeme yapılacağını aktardı. Sağlık Sendikalarından yapılan açıklamalara göre en az ödemeler 900 Tl en üst ödeme ise 1600 TL olacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 14:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan keleş
Sinan keleş - 3 yıl Önce

Nasıl başvurucağız yardımcı olurmusunuz

Sinan keleş
Sinan keleş - 3 yıl Önce

Nasıl başvurucağız yardımcı olurmusunuz

Ali çelik
Ali çelik - 3 yıl Önce

Ben de baş vura