Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek amaçlı alım yapacağını belirtmişti. Ancak başvurularda son günlere gelindi. İşte başvuru şartları ve başvuru bilgileri şöyledir.

Ulaştırma Bakanlığı Memur Alımı Başvuruları Sona Eriyor!

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı geçtiğimiz günlerde memur alımı duyurusu yapmıştı. Yayımlanan ilana göre Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesine sınav ile alım gerçekleştirecek. Buna göre alımlar, 7inci ve 8 inci kadrolarda bulunan boşluğa göre 4 kişilik boş kadro ile Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alacak. Alım başvuruları 15 Ocak 2018 tarihinde başlamış olup, artık başvurularda son günlere gelindi. 

Ayrıca Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı alım yapacağı kadro için Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı yapacak ve Giriş sınavı sonucuna göre adaylar kadroya alınacaktır. Adayların Giriş sınavına katılabilmeleri için, Kamu Personeli Seçme Sınavından ve Yabancı Dil Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir.

ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesine alımını yapacağı uzman yardımcısı kadrosu için, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Giriş sınavının yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile 35 yaşından gün almamış olmak, 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Mütercim tercümanlık için KPSSP3 puan türünden 80, Kamu Yönetimi için KPSSP33 puan türünden 85 puan ve İktisat, İşletme ve Ulusarası ilişkiler bölümünden KPSSP38 puan türünden en az 85 puan almış olmaları, Yabancı Dİl Sınavından A seviyesinde puan almış olmaları gerekmektedir.

HANGİ ALANLARDA ALIM YAPILACAK?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesine toplamda 4 kişilik kadro ile Mütercim Tercümanlık ( ingilizce ) alanından, İktisat İşletme, Ulusarası ilişkiler alanından ve Kamu yönetimi alnından toplamda 4 kişi alacak.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR?

Adaylar başvurularına 15 Ocak 2018 tarihinde başlamışlardı. Hala başvuru yapmamış veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar için başvurularda son günlere gelindi. Buna göre adaylar en geç 26 Ocak 2018 tarihi saat 17:00 a kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır. Buna göre Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı Hakkı Turayliç Caddesi No:5 06338 Emek-ANKARA adresine şahsen veya postayla başvurmaları gerekmektedir. İlanın tam metnini incelemek için Buraya Tıklayınız.

YORUM EKLE