Türkiye Ulusal Ajansı 80 Memur Alımı Düzeltme İlanı Yayımlandı!

Dışişleri Bakanlığına bağlı olan Türkiye Ulusal Ajansı 80 memur alımı ilanı hakkında düzeltme ilanı yayımlandı. İşte güncel ilan.

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Memur Alımı Düzeltme İlanı Yayımlandı!

Türkiye Ulusal Ajansı 80 Memur alımı yapacak. 21 Nisan 2021 tarihi ile Resmi Gazetede ilan yayımlandmıştı. Ancak 22 Nisan 2021 tarihi ile gelen yeni bir duyuruya göre ilanda düzeltme yapıldı. Bu doğrultuda yayımlanan düzeltme ilanı ve güncel başvuru kılavuzunu sizlerle paylaşıyoruz.

80 Memur Alımı İlanında Düzeltme Yapıldı!

Türkiye Ulusal Ajansı bünyesindeki eksikliği karşılamak için 80 kişilik kadro ile Memur Alımı yapacağını bildirdi. Alımlar en az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacak. Bu doğrultuda ikanda düzeltme yapılmış olup Resmi Gazetede şöyle açıklama yapıldı.

21/04/2021 tarihli ve 31461 sayılı Resmî Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan personel alım sınavı ilan metni aşağıdaki şekilde düzeltilmiştir.

Söz konusu yapılan düzeltmeye göre Sekreter ve Büro Görevlisi alımlarında KPSS Puan Türü Sadece KPSSP3 iken düzeltme sonrası KPSSP94, KPSSP93 ve KPSSP3 puan türleri eklenmiştir.

Eski İlan Tablosu,

Yeni İlan Tablosu,

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı, Lise ve Ön Lisans mezunu 5 Sekreter, 15 Büro Görevlisi alınacak. Lisans mezunu ise 58 Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Bu kapsamda Uzman Yardımcısı Alımları, 10 Ekonomi ve Maliye, 32 Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, 6 Hukuk, 6 Bilişim ve 4 İletişim ve Halkla İlişkiler alanlarında alım yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı adaylardan genel olarak,

  • 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48/A maddesinde sayılan genel şartları taşımak,
  • Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmak, 

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

GÜNCEL BAŞVURU KILAVUZU BURADA

YORUM EKLE