Türkiye Maarif Vakfı ve TBMM Memur Alımı Devam Ediyor! KPSS siz ve 60 Puan İle

Memur Alımı ilanları için başvurular devam ediyor. TBMM ve Türkiye Maarif Vakfı bünyesine 35 memur alacak olup alımlar KPSS Puanı ile veya KPSS siz yapılacak.

Türkiye Maarif Vakfı ve TBMM Memur Alımı Devam Ediyor! KPSS siz ve 60 Puan İle

Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur Alımı ilanlarına göre Türkiye Maarif Vakfı ve TBMM Memur Alımı Yapacak. Başvuru süreci geçtiğimiz günlerde başlamış olup başvuru süreci hala devam etmektedir. Bu kapsamda Memur alımı başvuruları nasıl yapılacak? Kadrolar nelerdir?

İki Kamu Kurumu Memur Alımı Yapıyor!

Türkiye Maarif Vakfı ve TBMM bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Memur Alımı yapılacak. Bu yönde KPSS siz Memur Alımı ve 60 KPSS Puanı ile Memur Alımı yapılacak. Buna göre;

  • Türkiye Maarif Vakfı KPSS şartı olmaksızın 25 kişilik boş kadro ile 25 Maarif Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.
  • TBMM ( Türkiye Büyük Millet Mevlisi ) Genel İdare Hizmetleri sınıfında 10 Düz Memur Alımı yapılacak.

Genel Başvuru Şartları Nelerdir?

Söz konusu memur alımları için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak ve Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek" şartları aranacak.

KPSS ŞARTI NEDİR?

TBMM Memur alımları için adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir. Türkiye Maarif Vakfı için ise KPSS şartı olmaksızın Uzman Yardımcısı alınacak.

TÜRKİYE MAARİF VAKFI ÖZEL ŞARTLARI:

  • Üniversitelerin örgün eğitim veren ve aşağıda belirtilen dört yıllık fakültelerden mezun olmak,
  • Teknik Eğitim, Mesleki Eğitim ve Eğitim Fakültelerinin herhangi bir bölümü,
  • İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Sosyoloji, İstatistik, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik.
  • 01/01/1992 tarihinde veya sonrasında doğmuş olmak,
  • İspanyolca, İngilizce, Fransızca veya Arapça dillerinden; son beş yıl içerisinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınavlardan (YDS, e-YDS ve YÖKDİL) en az 70 (C) puan ya da ÖSYM tarafından geçerliliği kabul edilen (CPE, CAE, TOEFL iBT, PTE Akademik, DELF, DALF, DELE) sınavlardan en az ÖSYM Denklik Tablosunda belirtilen 70 (C) eşdeğer puana sahip olmak veya yurtdışında ilgili dillerde (İspanyolca, İngilizce, Fransızca veya Arapça) eğitim veren üniversitelerden mezun olmak,

TBMM ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

  • 2019 veya 2020 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSp3 puan türünden en az 60 puan almış olmak,
  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerden mezun olmak,
  • Lisans veya lisans üstü öğrenimde Osmanlı Arşiv Metinleri, Osmanlı Paleografyası veya Yazma Eserlerden Örnek Metinler derslerinden birini almış olduğunu belgelemek,

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

TBMM ve Türkiye Maarif Vakfı memur alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamış olup hala devam etmektedir. Bu kapsamda TBMM Başvuruları en geç 03 Mayıs 2021 tarihine kadar yapılacak. Türkiye Maarif Vakfına ise başvurular en geç 24 Nisan 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir.

Türkiye Maarif Vakfı KPSS siz 25 Memur ( Uzman Yardımcısı ) Alımı Yapacak!

TBMM 60 KPSS Puanı İle Kadrolu Memur Alımı Yapacak! Başvurular Başladı!

YORUM EKLE